Po výbuchu v Saudskej Arábii hrozí Rely Dakar zrušenie: Bol to útok, vyhodili nás do vzduchu!

Philippe Boutron vo vozidle na Rely DakarPhilippe Boutron vo vozidle na Rely Dakar Zdroj: Profimedia

PARÍŽ - Francúzsko zvažuje zrušenie prebiehajúcej Rely Dakar po explózii v Saudskej Arábii, ktorá vážne zranila francúzskeho pretekára a úrady ju vyšetrujú ako možný teroristický útok. V piatok o tom informovalo ministerstvo zahraničných vecí, uviedla agentúra AFP. Na prestížnom podujatí štartujú aj slovenskí pretekári.

"Uvažujeme, že by možno bolo najlepšie zrušiť toto športové podujatie... Táto otázka zostáva otvorená. Možno došlo k teroristickému útoku na Dakar," povedal minister zahraničia Jean-Yves Le Drian pre televíziu BFM.

Francúzske úrady vyšetrujú od utorka udalosť z 30. decembra, keď výbuch zasiahol auto účastníkov Dakaru v Džidde. Šesťdesiatjedenročný šofér Philippe Boutron utrpel vážne zranenia nôh a potreboval operáciu predtým, ako sa vrátil do rodnej krajiny. V aute sa nachádzalo päť osôb, všetci sú francúzski občania. Podľa jedného z nich Thierryho Richarda nie je pochýb, že cieľom bolo auto. "Bol to útok, vyhodili nás do vzduchu," povedal pre AFP.

Legendárne motoristické podujatie tradične štartovalo v Paríži a končilo sa v Dakare, no po bezpečnostných hrozbách na trase v severnej Afrike sa od roku 2009 konalo v Južnej Amerike a od roku 2020 v Saudskej Arábii.

Tohtoročná 44. edícia odštartovala 1. januára a vyvrcholí 14. januára v Džidde.

Viac o téme: Rely Dakar Philippe Boutron
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy