VIDEO Český mladík padal od vyčerpania k zemi: Životný zápas opúšťal na vozíku!

Český mladík Jakub Menšík dokončil finále dvojhry juniorov v kŕčoch a Arenu Roda Lavera opúšťal na vozíkuČeský mladík Jakub Menšík dokončil finále dvojhry juniorov v kŕčoch a Arenu Roda Lavera opúšťal na vozíku Zdroj: SITA/AP/Mark Baker

MELBOURNE - Český tenista Jakub Menšík prehral vo finále dvojhry juniorov na Australian Open s Brunom Kuzuharom z USA 6:7, 7:6 a 5:7. Šestnásťročný mladík dokončil zápas trvajúci tri hodiny a 43 minút vyčerpaný v kŕčoch a Arenu Roda Lavera opúšťal na vozíku.

V dlhých výmenách stratil Menšík prvý set v tajbrejku pomerom 4:7, ale koncovku druhého dejstva zvládol lepšie a skrátenú hru získal 8:6. Na úvod tretieho setu prehrával štvrtý nasadený český tenista s turnajovou jednotkou 0:2, ale vyrovnal na 2:2 a odvtedy si obaja hráči držali servis.

V závere stretnutia začal mať Menšík kŕče do stehenných svalov. Povzbudzovaný aj víťazkou Roland Garros Barborou Krejčíkovou v hľadisku ale bojoval do posledných síl.

Za stavu 5:5 nevyužil brejkbal a mal stále väčší problém s pohybom. Za stavu 5:6 vydrel výmenu na 30:30, po ktorej si vyčerpaním ľahol na brucho na zem a nemohol kvôli bolesti v ľavom stehennom svale vstať.

Nakoniec sa mu to podarilo, kvôli časovému oneskoreniu prišiel o prvý servis a druhý dal do siete. Dvojchybu urobil aj pri mečbale. Potom znova klesol na zem a do šatne ho odviezli na vozíku.

"Na prvom mieste by som chcel povedať, že takto vyhrať nie je príjemné," uviedol Kuzuhara na webe turnaja. "Hlavne dúfam, že sa dá Jakub čoskoro do poriadku. Bola to veľká bitka a ak sa Jakub pozerá: Vďaka," dodal sedemnásťročný Američan.

Menšík sa tak nestal druhým českým víťazom dvojhry juniorov v Melbourne. Ako jedinému sa to doteraz podarilo Jiřímu Veselému v roku 2011.

Viac o téme: Australian Open Jakub Menšík Bruno Kuzuhara