V Pjongčangu sa postarala o všetky tri cenné kovy: Biatlonová reprezentácia odletela do Pekingu

Slovenské biatlonistky zľava Ivona Fialková a Paulína Fialková počas tlačového brífingu pred odchodom členov slovenskej výpravy biatlonistov na XXIV. zimné olympijské hry (ZOH) do Pekingu v BratislaveSlovenské biatlonistky zľava Ivona Fialková a Paulína Fialková počas tlačového brífingu pred odchodom členov slovenskej výpravy biatlonistov na XXIV. zimné olympijské hry (ZOH) do Pekingu v Bratislave Zdroj: TASR/Pavol Zachar

BRATISLAVA - Na zimné olympijské hry odcestovali v utorok podvečer aj slovenskí biatlonisti. Smer Peking nabrali Matej Baloga, Šimon Bartko, Tomáš Sklenárik, Michal Šima, Ivona Fialková, Paulína Fialková, Henrieta Horvátová a Veronika Machyniaková.

Biatlon sa v Pjongčangu 2018 postaral o všetky tri cenné kovy. Anastasia Kuzminová vybojovala zlato a dve striebra. Omladený kolektív v Číne podobné ambície mať nebude. "Vo Svetovom pohári jazdím iba prvú sezónu, očakávania nemám vysoké. Čaká nás podujatie v náročných podmienkach a za prísnych opatrení. Budeme to musieť zvládnuť. Je škoda, že sa nebudem môcť pozrieť na ďalšie športy," priznal Sklenárik.

Dvadsaťdvaročný debutant na vrcholnom podujatí pripustil, že úspechom bude, ak sa celej slovenskej reprezentácii podarí absolvovať všetky preteky podľa plánu a vyhnúť sa problémom súvisiacim s pandémiou koronavírusu: "Cítim prirodzený rešpekt pred súčasnou pandemickou situáciou. Uvidíme, či všetko dopadne dobre a či vôbec na hry docestujeme. Určitý strach tu je. Nie som si ani istý, či mám vôbec všetky potrebné papiere. Dúfam, že áno."

Biatlonový program odštartuje v sobotu 5. februára miešanými štafetami. Prvou individuálnou súťažou budú o dva dni neskôr vytrvalostné preteky žien.

Členovia slovenskej výpravy biatlonistov Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Viac o téme: Paulína Fialková Michal Šima Ivona Fialková Šimon Bartko Matej Baloga Tomáš Sklenárik Henrieta Horvátová
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR/Jakub Popelka
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy