Pražské derby v réžii Sparty, Greššák za Olomouc v rozstrele premenil penaltu

Lukáš Greššák v drese Sigma OlomoucLukáš Greššák v drese Sigma Olomouc Zdroj: Profimedia

PRAHA - Futbalisti 1. FC Slovácko uspeli vo štvrťfinálovom zápase Českého pohára na ihrisku Olomouca, po bezgólovej remíze svojho súpera zdolali 4:2 v jedenástkovom rozstrele. V drese hostí sa predstavili aj Slováci Patrik Šimko a Michal Tomič, na opačnej strane skóroval v rozstrele slovenský stredopoliar Lukáš Greššák.

Druhý pohárový zápas mal jednoznačnejší priebeh, Sparta Praha, za ktorú v 64. minúte nastúpil Slovák Lukáš Haraslín, zdolala v derby domácu Slaviu 2:0. Oba góly padli v prvej polhodine hry. "Zošívaní" v základe aj s Jakub Hromadom a Ivan Schranzom navyše prišli v 86. minúte o Taraas Kacharaba, ktorý dostal červenú kartu.