Neskutočná bilancia! 17-ročný Juraj Slafkovský je top kanonier celého turnaja

Juraj Slafkovský a Peter ČerešňákJuraj Slafkovský a Peter Čerešňák Zdroj: SITA/AP/Matt Slocum

PEKING - Slovenskí hokejisti zvíťazili v záverečnom dueli v C-skupine ZOH 2022 v Pekingu nad Lotyšskom 5:2 a v tabuľke obsadili so ziskom troch bodov tretie miesto.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho mali v National Indoor Stadium počas celého stretnutia jasnú prevahu. Vedenia sa ujali v 11. minúte po úspešnom nahodení Martina Marinčina, Lotyši ešte v prvej tretine vyrovnali zásluhou Ronaldsa Keninša.

V druhej tretine poslali SR do dvojgólového vedenia Peter Cehlárik a Juraj Slafkovský, ktorý skóroval aj v treťom zápase v Pekingu a pripísal si celkovo štvrtý gól na olympijskom turnaji. Práve 17-ročný slovenský tínedžer je momentálne najlepším strelcom.

Z 10 striel dokázal až štyrikrát rozvlniť sieť a má tak výbornú 40 % úspešnosť strelby. Ďalší hráči v rebríčku síce majú zatiaľ odohraný o zápas menej, no vidieť meno mladého Slováka na prvom mieste zahreje pri srdci každého fanúšika.