VIDEO Historický rekord Ligy majstrov: Gólostroj Haller skóroval v Lisabone za oba tímy

Útočník Ajaxu Amsterdam Sebastien Haller Útočník Ajaxu Amsterdam Sebastien Haller Zdroj: SITA/AP/Armando Franca

LISABON - Útočník Ajaxu Amsterdam Sebastien Haller si v stredu upevnil post lídra tabuľky strelcov futbalovej Ligy majstrov. V prvom osemfinálovom dueli na ihrisku Benficy Lisabon prispel k remíze 2:2 dvoma gólmi, jeden z nich však zaznamenal do nesprávnej bránky. V prebiehajúcej sezóne má na konte už 11 gólov v siedmich vystúpeniach za Ajax a jeden za Benficu, s prívlastkom vlastný.

Ajax nastúpil v Lisabone v úlohe favorita a v 18. minúte to úvodným zásahom potvrdil Dušan Tadič. Potom už prišli chvíle Hallera. Reprezentant Pobrežia Slonoviny si najskôr v 26. minúte nechtiac zrazil do vlastnej bránky prudkú prihrávku Jana Vertonghena, no už o tri minúty neskôr to napravil na druhej strane ihriska a brankárom vyrazenú loptu poslal do správnej siete. Ajaxu zabezpečil opätovné vedenie.

"Cítil som vinu po vlastnom góle a som rád, že som to veľmi rýchlo odčinil. Najdôležitejšie je byť v správny moment na správnom mieste a to sa snažím naučiť v tréningu. Sme však trochu frustrovaní, mohli a mali sme dosiahnuť viac ako nerozhodný výsledok," povedal pre holandskú televíziu RTL 7 Haller, ktorého doterajších 11 zásahov je historicky najviac pre debutujúceho hráča v najprestížnejšej klubovej súťaži.

Ako prvý skóroval vo všetkých siedmich úvodných zápasoch v LM. Iba Cristiano Ronaldo, Robert Lewandowski a Ruud van Nistelrooy ťahali v súťaži dlhšiu sériu s gólom, Ronaldo to v rokoch 2017 a 2018 dokázal 11-krát za sebou.

Holandský tím však tesný náskok neudržal, aktivita Benficy po zmene strán priniesla vyrovnanie v 72. minúte. Postaral sa o to ukrajinský legionár Roman Jaremčuk, ktorý po desiatich minútach pobytu na ihrisku po zákroku brankára dorazil hlavou loptu do siete a vyrovnal na konečných 2:2.

Erik ten Hag ľutoval šance, ktoré Ajax nevyužil

"Nikdy nemôžete byť spokojný, keď nevyhráte zápas. Ale toto je európska súťaž a ešte je pred nami odveta," povedal Tadič, strelec úvodného gólu Ajaxu. Kouč hostí Erik ten Hag ľutoval šance, ktoré jeho tím nevyužil za priaznivého stavu 2:1 a mohol definitívne nakloniť duel vo svoj prospech: "Zbytočne sme si to nechali utiecť medzi prstami, mali sme dosť šancí rozhodnúť skôr."

Podľa obrancu Benficy Vertonghena je však remíza spravodlivá: "V druhom polčase sme mali viac šancí a tento zápas sa mohol skončiť hocijakým výsledkom."

Viac o téme: Ajax Amsterdam Jan Vertonghen Benfica Lisabon Erik Ten Hag Roman Jaremčuk Sebastien Haller