VIDEO Chárov víťazný návrat do zostavy Islanders, Kuznecov s hetrikom za Caps

Hráči New York Islanders oslavujú gól.Hráči New York Islanders oslavujú gól. Zdroj: SITA/AP/Jim McIsaac

NEW YORK - Slovenský obranca Zdeno Chára sa po šesťzápasovej absencii pre zranenie vrátil do zostavy New Yorku Islanders a jeho tím vyhral v zámorskej NHL doma nad Winnipegom 5:2. Washington v zostave so zadákom Martinom Fehérvárym triumfoval vo Vancouveri 4:3 po predĺžení, hetrikom sa blysol ruský útočník Jevgenij Kuznecov.

Dvoma presnými zásahmi sa na triumfe Islanders podieľal Josh Bailey, gól a asistenciu zaznamenal Brock Nelson. Chára strávil na ľade 16:02 min, do štatistík si zapísal dve strely. Kouč domácich Barry Trotz sa stal tretím trénerom v histórii profiligy s 900 víťazstvami, pred ním túto métu dosiahli Scotty Bowman a Joel Quenneville. "Takto vyzerá kariéra človeka zo Siene slávy. Sme za neho veľmi šťastní," uviedol pre nhl.com útočník Bailey.

Washington ešte po druhej tretine viedol na ľade Vancouveru o dva góly, ale domáci otočili skóre v priebehu prvých piatich minút tretej tretiny po dvoch zásahoch Boa Horvata. Hrdinom večera sa však stal Kuznecov, ktorý v 56. minúte zavŕšil hetrik a poslal duel do predĺženia. V ňom o víťazstve Washingtonu rozhodol Dán Lars Eller.

Fehérváry rozdal päť bodyčekov

Pri rozhodujúcom zásahu sa hostia dostali do protiútoku, John Carlson na modrej čiare oklamal Quinna Hughesa a naservíroval puk Ellerovi. "Myslel som si, že Eller je bližšie ku mne a preto som chcel Carlsona brániť tesnejšie. Neprečítal som dobre túto situáciu," povedal Hughes pre portál vancouversun.com.

Fehérváry odohral za hostí v prvej obrannej formácii 20:51 min, zaznamenal päť bodyčekov, dve zblokované strely a jeden mínusový bod. V bránke Vancouveru stál Thatcher Demko, ktorý dostal opäť prednosť pred Jaroslavom Halákom. Kanonier Washingtonu Alexander Ovečkin mal dve asistencie, ale neskóroval a v historickom poradí strelcov je so 766 gólmi naďalej na tretej priečke spoločne s Jaromírom Jágrom.

Hráči Washingtonu oslavujú gól. Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Darryl Dyck/The Canadian Press

Zach Werenski sa gólom 32 sekúnd pred koncom tretej tretiny postaral o vyrovnanie v zápase Columbusu s Minnesotou. Obranca domácich prestrelil húštinu tiel pred brankárom Elvisom Merzlikinsom. "Spoluhráči perfektne vykryli priestor. Brankár naozaj nič nevidel," uviedol Werenski. V nájazdoch potom rozhodol jediný úspešný strelec Jegor Činachov, ktorý predtým otvoril skóre duelu.

Brankár Pittsburghu Tristan Jarry pomohol svojmu tímu k triumfu nad Vegas (5:2) 40 úspešnými zákrokmi. Útočníci "tučniakov" Jeff Carter a Bryan Rust zaznamenali gól a asistenciu. "Je potrebné vziať si zo zápasu veľa pozitív. Môžeme byť lepší, budeme sa snažiť zlepšovať sa v určitých oblastiach. Ale máme na čom stavať," povedal tréner Pittsburghu Mike Sullivan.

NHL - výsledky:

Columbus Blue Jackets – Minnesota Wild 3:2 pp a sn (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 14. Činachov (Bean, Domi), 60. Werenski (Bjorkstrand, Nyquist), rozh. nájazd Činachov – 20. Kaprizov (Zuccarello, Fiala), 34. Zuccarello (Spurgeon, Hartman). Brankári: Merzlikins - Kähkönen, strely na bránku: 28:38, 16.399 divákov.

Pittsburgh Penguins – Vegas Golden Knights 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Góly: 19. Matheson (Crosby, Rust), 23. Carter (McGinn, Puustinen), 44. Friedman (Boyle, Carter), 55. Rust (Guentzel, Crosby), 58. Rodrigues (Letang) – 25. Eichel (Marchessault, Pacioretty), 29. Pietrangelo (Marchessault, Stephenson). Brankári: Jarry - Brossoit, strely na bránku: 33:42, 18.341 divákov.

New York Islanders – Winnipeg Jets 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Góly: 7. Nelson (Beauvillier, Dobson), 22. Bailey (Pageau, Palmieri), 22. Lee (Nelson, Beauvillier), 48. Bailey (Pelech, Pageau), 56. Clutterbuck (Cizikas) – 17. Connor (Ehlers, Pionk), 41. Wheeler (Šťastný, DeMelo). Brankári: Varlamov - Hellebuyck, strely na bránku: 39:28, 17.255 divákov.

Vancouver Canucks – Washington Capitals 3:4 pp (0:2, 0:0, 3:1 - 0:1)
Góly: 41. Hughes (Miller, Pettersson), 44. Horvat (Miller, Hughes), 45. Horvat (Hamonic, Hughes) – 6. Kuznecov (Jensen, Oshie), 7. Kuznecov (Ovečkin, Carlson), 56. Kuznecov (Oshie, Ovečkin), 61. Eller (Carlson, Wilson). Brankári: Demko - Vaněček, strely na bránku: 26:34, 18.814 divákov.

Viac o téme: Washington Capitals Alexander Ovečkin Jaroslav Halák Zdeno Chára Vancouver Canucks New York Islanders Winnipeg Jets John Carlson Pittsburgh Penguins Minnesota Wild Jeff Carter Columbus Blue Jackets Jevgenij Kuznecov Barry Trotz Martin Fehérváry Bo Horvat Lars Eller Bryan Rust Vegas Golden Knights Tristan Jarry