Vlhová uznala porážku a vychválila Shiffrinovú: Všetci ju odpisovali! Ja som vedela, čo je v nej

Slovenka Petra Vlhová (vľavo) a Američanka Mikaela Shiffrinová sa rozprávajú po štvrtkovom finále super-G Svetového pohára alpských lyžiarok vo francúzskom stredisku Courchevel/MeribelSlovenka Petra Vlhová (vľavo) a Američanka Mikaela Shiffrinová sa rozprávajú po štvrtkovom finále super-G Svetového pohára alpských lyžiarok vo francúzskom stredisku Courchevel/Meribel Zdroj: TASR/Martin Baumann

COURCHEVEL - Petra Vlhová má pred sebou už len dve disciplíny vo finále Svetového pohára. Pôjde do nich s vedomím, že veľký glóbus celkovej víťazky už má jej rivalka Mikaela Shiffrinová. Slovenská lyžiarka chce však potvrdiť titul slalomovej kráľovnej sezóny.

Vlhová obsadila vo štvrtkovom super-G vo francúzskom dejisku Courchevel/Meribel nebodované 17. miesto a v zostávajúcich dvoch pretekoch finále SP už nemôže dostihnúť svoju veľkú americkú rivalku.

Vlhová vyrazila na trať ako predposledná so štartovým číslom 21. Už na úvodnom medzičase výraznejšie zaostávala a jej strata sa postupne zvyšovala. Do cieľa prišla s mankom 1,39 sekundy na víťazku Ragnhild Mowinckelovú z Nórska. To jej stačilo na 17. miesto. "Myslím si, že dnes bola výhoda mať nižšie číslo, trať bola čoraz viac rozbitá. Snažila som sa podať svoj výkon, ale takto to dopadlo a sezóna je rozhodnutá. Chcem si užiť posledné dvoje preteky," dodala Vlhová.

Vlhová vedela, čoho je Shiffrinová schopná

Pred záverečnými disciplínami tak už nemá šancu dotiahnuť stratu v celkovom poradí SP, k dispozícii je maximálne možný 200-bodový zisk. "Myslím si, že Mikaela mala úžasné dva dni. Potvrdila, že jej to právom patrí. Po olympiáde, keď ju všetci odpisovali, tak ja som vedela, čo je v nej. Podala tu úžasné výkony, bol to pekný súboj."

Slovenka Petra Vlhová (vpravo) Galéria fotiek (22) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Chce potvrdiť dominanciu v slalome

Vlhová chce vo Francúzsku potvrdiť aspoň triumf v slalome, v tejto disciplíne získala už v predstihu malý glóbus. "Samozrejme, že to chcem potvrdiť, aby som bola čo najrýchlejšia. Ale všetko je otvorené."

Z Courchevelu sa lyžiarky presunú na slalom a obrovský slalom do Meribelu, počasie by sa nemalo výrazne zmeniť. V oboch strediskách je teplo do 15 stupňov Celzia. "Podmienky nie sú ideálne, ale nie sú úplne zlé. Ale treba bojovať s tým ako to je, vyšlo to takto," uzavrela Vlhová.

Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová Super-G Courchevel/Meribel