Slovákov delil od postupu len jeden bod: Poznáme hostiteľov základných skupín finále Davis Cupu

Hráči Ruskej tenisovej federácie sa stali víťazmi finálového turnaja Davisovho pohára v MadrideHráči Ruskej tenisovej federácie sa stali víťazmi finálového turnaja Davisovho pohára v Madride Zdroj: SITA/AP/Bernat Armangue

HAMBURG - Základné skupiny finálového turnaja tohtoročného ročníka Davisovho pohára budú v septembri hostiť Bologna, Glasgow, Hamburg a Malaga. Samotné finále sa odohrá o dva mesiace neskôr v novembri v doteraz neurčenom dejisku. Slovenskí tenisti prehrali začiatkom marca v kvalifikácii doma s Talianskom a medzi šestnástku finalistov nepostúpili.

Tímy sa budú v štyroch štvorčlenných skupinách usilovať vždy o dve postupové miesta do finále od 14. do 18. septembra. Vedenie Davis Cupu sa podľa vyjadrenia na webe rozhodlo oddeliť skupinovú a finálovú fázu na základe spätnej väzby od hráčov, aby im uľavili v nabitom kalendári. Turnaj pre osem najlepších sa tak bude hrať až 23.-27. novembra, jeho usporiadateľ zatiaľ určený nie je.

Šestnástku účastníkov dnes doplnila Kanada, ktorá prehrala v kvalifikácii s Holandskom, ale na turnaji bude môcť štartovať vďaka divokej karte. Tú pôvodne dostalo Srbsko, ktoré sa ale na základe postavenia v rebríčku posunulo do šestnástky priamo namiesto úradujúceho víťaza Ruska vyradeného kvôli invázii na Ukrajinu.

V základných skupinách sú okrem Kanady a ďalšieho držiteľa divokej karty Británie minuloročný finalista Chorvátsko, semifinalista Srbsko a víťazi kvalifikácie Argentína, Austrália, Belgicko, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Kazachstan, Kórea, Holandsko, Španielsko, Švédsko a USA.

Žreb základných skupín sa uskutoční 31. marca v Londýne.

Viac o téme: Davisov pohár
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy