Hádzanárov čaká boj o postup na ME: Slováci budú pri žrebe kvalifikácie figurovať v treťom koši

Slovenskí hádzanáriSlovenskí hádzanári Zdroj: TASR/František Iván

BERLÍN - Slovenskí hádzanári budú pri žrebe kvalifikácie o postup na ME 2024 v Nemecku figurovať v treťom zo štyroch výkonnostných košov. V utorok o tom informovala Európska hádzanárska federácia (EHF). Žreb sa uskutoční vo štvrtok 31. marca v Berlíne.

Slovákom budú v treťom koši robiť spoločnosť Bosna a Hercegovina, Litva, Lotyšsko, Izrael, Turecko, Rumunsko a Grécko. V najsilnejšom prvom koši sú Nórsko, Francúzsko, Chorvátsko, Slovinsko, Maďarsko, Portugalsko, Island a Rakúsko. Istú účasť na európskom šampionáte už majú Nemecko ako organizátor, Švédsko ako obhajca titulu i ďalší dvaja medailisti z ME 2022 Španielsko a Dánsko.

Žreb rozdelí 32 tímov do ôsmich skupín po štyroch. Postup na ME 2024 si zabezpečia prví dvaja z každej skupiny a štyri najlepšie družstvá z tretích miest. Hrať sa bude od októbra 2022 systémom každý s každým doma a vonku, kvalifikácia vyvrcholí zápasmi záverečného šiesteho kola 30. apríla 2023. Rusko a Bielorusko nebudú môcť v kvalifikácii nastúpiť pre inváziu na Ukrajinu.

Slováci naposledy štartovali na ME 2022 ako spoluorganizátor a obsadili 18. miesto. V boji o MS 2023 neprešli v 1. kole kvalifikačnej baráže v pozícii favorita cez Belgicko, na trénerskom poste po tomto neúspechu skončil Peter Kukučka.

Rozdelenie košov pri žrebe kvalifikácie ME 2024 hádzanárov:

1. kôš: Nórsko, Francúzsko, Chorvátsko, Slovinsko, Maďarsko, Portugalsko, Island, Rakúsko

2. kôš: Česko, Poľsko, Holandsko, Čierna Hora, Severné Macedónsko, Srbsko, Švajčiarsko, Ukrajina

3. kôš: Bosna a Hercegovina, Litva, Lotyšsko, Izrael, SLOVENSKO, Turecko, Rumunsko, Grécko

4. kôš: Kosovo, Belgicko, Estónsko, Faerské ostrovy, Fínsko, Taliansko, Gruzínsko, Luxembursko

Viac o téme: Slovensko
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy