VIDEO Správanie hodné tretej cenovej... Kyrgios sa načisto zbláznil, ostrá hádka s rozhodcom!

Austrálsky tenista Nick KyrgiosAustrálsky tenista Nick Kyrgios Zdroj: SITA/AP/Wilfredo Lee

MIAMI - Austrálsky tenista Nick Kyrgios na seba na turnaji ATP Masters 1000 v Miami opäť upozornil nahnevaným výstupom. Po porážke 6:7, 3:6 s Jannikom Sinnerom z Talianska v osemfinále navyše ostro skritizoval rozhodcu.

Kyrgios sa s Carlosom Bernardesom dostal do sporu prvýkrát v tie-breaku úvodného setu, keď známemu na tribúne povedal, že sám by zápas odriadil lepšie. Dvadsaťšesťročný Austrálčan za to bol potrestaný stratou jedného fiftínu.

To sa Kyrgiosovi nepáčilo a za nasledujúci záchvat hnevu, mlátenie raketou do tašky a kurtu spolu s výkríkmi "Čo je nešportové správanie?" prišiel o gem. Sinner potom s výhodou brejku doviedol zápas do víťazného konca.

"Myslím, že trest som si nezaslúžil," citovala agentúra Reuters Kyrgiosa, ktorý má podobné problémy opakovane. Naposledy vo februári po vyradení vo štvrťfinále v Indian Wells dostal pokutu 25-tisíc dolárov za to, že odhodenou raketou takmer trafil podávača loptičiek.

Predviedol otrasný výkon

"Myslím, že som teraz neurobil nič, za čo by mi mohli dať pokutu," uviedol Kyrgios, ktorý bol presvedčený, že Bernardes pri zápase prehliadal nevhodné správanie divákov. "A nič mu za to nehrozí. Predviedol otrasný výkon a ani ho neplácnu cez ruky," dodal.

"ATP to prehliadne, nikto o ňom nenapíše nič zlé, všetci na to jednoducho zabudnú a on sa zase objaví na ďalšom turnaji. Ja naopak budem terčom negatívnych komentárov, moja partnerka tiež, moji tréneri... Ale na to ATP kašle," konštatoval za použitia oveľa ostrejších slov Kyrgios.

Viac o téme: Nick Kyrgios Jannik Sinner ATP Masters 1000 v Miami Carlos Bernardes
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/Tennis TV
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy