Svitko ovládol Olympia Rally v Grécku: Podujatie poznačila tragická smrť českého jazdca

Štefan SvitkoŠtefan Svitko Zdroj: Facebook Stefan Svitko Fanclub

ATÉNY - Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko sa stal celkovým víťazom tretieho ročníka Olympia Rally v Grécku. Na šesťetapovom podujatí, ktoré je súčasťou európskeho seriálu v cross country, triumfoval s náskokom 5:29 min. pred Rakúšanom Tobiasom Ebsterom, tretí skončil Maikel Smits z Holandska.

Preteky sa uskutočnili od 4. do 9. apríla v gréckej oblasti Elie. "Po veľkom boji sa mi podarilo vyhrať na Olympia Rally. Gratulujem Tobiasovi Ebsterovi za skvelý výkon. Samozrejme, ďakujem chalanom za super servis a partnerom, že som sa tu mohol zúčastniť," uviedol na sociálnej sieti Svitko, ktorý tak po Rely Dakar úspešne odštartoval hlavnú sezónu 2022.

Darilo sa aj ostatným Slovákom

Na Olympia Rally sa darilo aj ďalším slovenským jazdcom. Vladimír Preis obsadil celkové 4. miesto, do Top 10 sa dostal aj deviaty Martin Benko, ktorý sa umiestnil na druhej priečke v Class4 (nad 500-600 ccm). V tejto triede obsadil tretiu pozíciu Ján Zaťko, ktorý zvíťazil v hodnotení tr. Veteran Legend. V nej skončil druhý ďalší Slovák Anton Zboran. 

Rely poznačila smrteľná nehoda Jána Šimůnka hneď v prológu, český motocyklový jazdec podľahol následkom zrážky s automobilom. 

Viac o téme: Štefan Svitko Jan Šimůnek
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy