VIDEO Polčas hrôzy pre City a neskorý budíček: Do finále FA Cupu prenikol Liverpool

Sadio Mané a jeho gólové oslavySadio Mané a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Frank Augstein

LONDÝN - Futbalisti FC Liverpool postúpili do finále 141. ročníka anglického FA Cupu. V sobotňajšom semifinále vo Wembley vyradili lídra Premier League Manchester City po víťazstve 3:2. O svojom triumfe rozhodli v prvom polčase, ktorý vyhrali 3:0. Dvoma gólmi sa blysol senegalský útočník Sadio Mané.

Dve najlepšie mužstvá anglickej najvyššej súťaže sa stretli opäť po týždni, predtým sa v 32. kole Premier League na pôde "Citizens" zrodila remíza 2:2. Liverpool sa rýchlo ujal vedenia, v 9. minúte sa presadil v šestnástke hlavičkou po rohovom kope francúzsky obranca Ibrahima Konaté.

Snahu o vyrovnanie zverencom trénera Pepa Guardiolu výrazne skomplikoval brankár Zackary Steffen, ktorý v 17. minúte nedokázal odkopnúť loptu v malom vápne pred Maném a Senegalčan ponúknutý  "darček" neodmietol. Mané tesne pred prestávkou zvýšil na 3:0 presnou strelou k žrdi. Hráči City však v druhom polčase zabojovali, už v 47. minúte znížil po prihrávke od Gabriela Jesusa v šestnástke Jack Grealish. Druhý gól však prišiel až v prvej minúte nadstaveného času zásluhou Bernarda Silvu. V úplnom závere si hráči City vypracovali silný tlak, no vyrovnať sa im už nepodarilo.

Liverpool už dokázal v tejto sezóne vyhrať Ligový pohár, má tak ešte šancu získať štyri trofeje. Vo finále FA Cupu sa stretne s víťazom súboja FC Chelsea - Crystal Palace, ktorý je na programe v nedeľu.

Manchester City - FC Liverpool 2:3 (0:3)
Góly: 47. Grealish, 90.+1. Bernardo Silva - 17. a 45. Mané, 9. Konaté - hralo sa v londýnskom Wembley

Viac o téme: FC Liverpool Manchester City