VIDEO Obranca Česka šokoval seba, divákov aj spoluhráčov: Takýto gól padá raz za sto zápasov!

Prekonaný rakúsky brankár Bernhard Starkbaum a radujúci sa Jakub Flek po úvodnom kurióznom gólePrekonaný rakúsky brankár Bernhard Starkbaum a radujúci sa Jakub Flek po úvodnom kurióznom góle Zdroj: Profimedia

OSTRAVA - Obranca českej hokejovej reprezentácie David Sklenička prežil mimoriadny strelecký víkend. Napriek tomu, že nepatrí k ofenzívne ladeným esám v defenzívnych radoch, v sobotu sa dvakrát presadil proti Švédsku, v nedeľu pridal gól aj do siete Rakúska.

Na ten určite tak ľahko nezabudne, pretože ho strelil kuriózne v oslabení, keď už v piatej minúte skončilo za chrbtom rakúskeho gólmana Bernharda Starkbauma jeho vyhodenie cez celé klzisko. Gól z vlastného obranného pásma zaskočil brankára Rakúska, samotného strelca, jeho spoluhráčov aj divákov na tribúnach. 

 

Kuriózny úspešný zásah v úvode zápasu bol pre viac ako päť tisíc fanúšikov aj spoluhráčov z tímu príjemným šokom, ktorý prišiel len osem sekúnd po začiatku oslabenia. Sklenička si tak rýchlo splnil želanie, ktoré vyslovil po sobotňajšom zápase - aby sa presadzoval aj proti iným súperom. Doteraz mal totiž na konte v drese českého národného mužstva tri góly a všetky nastrieľal Švédsku.

Pochybujem, že sa to niekedy bude opakovať

"Bolo to o šťastí, ten gól tam padol náhodou, pochybujem, že sa to niekedy bude opakovať. Už som dal tie góly proti Švédsku, čo je pre mňa určite pozitívne, ale hlavne sú dôležité tri body a že sme ovládli celý turnaj," povedal Sklenička v rozhovore s novinármi.

Vysvetlenie, prečo Starkbaum nedokázal zareagovať, hľadal len ťažko. "To vôbec neviem, ono to asi dopadlo nejako tesne pred ním a odrazilo sa to asi trošku do vzduchu. Asi s tým odrazom nepočítal. Neviem... Ak to nejako podcenil. Každopádne jeho smola, moje šťastie," pousmial sa Sklenička.

Takýto gól padne raz za sto zápasov

"Takýto gól padá možno raz za sto zápasov. Ja som vôbec nepočítal s tým, že by to tam mohlo spadnúť. Len som to vyhodil a šli sme sa postaviť do nášho tvaru, ktorý máme pri oslabení. Nakoniec sme ho nemuseli ani držať, takže pre nás super," dodal.

Že by sa mu kedykoľvek v jeho hokejovej minulosti podarilo niečo podobné, si nevybavil. "Neviem o tom. Do prázdnej bránky cez celé ihrisko, to sa asi stalo párkrát, ale takto s gólmanom, to asi nie. Aj keď dva roky späť som dal od červenej v oslabení. To som mal tiež šťastie. Taký gól je odmena, alebo neviem, ako by som to nazval," premýšľal Sklenička, ktorý kurióznym zásahom nasmeroval tím k výhre a zisku víťaznej trofeje. 

Kapitán Jakub Flek s Galéria fotiek (3) Zdroj: Profimedia

Bezchybný výkon to proti Rakúsku nebol

Práve v prvej tretine to bolo dôležité. "Tam sme určite neboli lepší ako Rakúšania, síce sme tú tretinu vyhrali, ale mali tam niekoľko nepríjemných prečíslení, dokonca šli dvakrát sami na bránu, čo sa nám nemôže stávať v ďalších zápasoch. Musíme sa na to lepšie pripraviť a zamerať. Za výsledok sme radi, ale určite to nebol bezchybný výkon. Musíme sa na to pozrieť a byť do ďalších zápasov lepší," zdôraznil Sklenička.

Na vine ale nebolo akékoľvek podcenenie súpera. "Nemyslím si, že by sme si povedali, že to pôjde s Rakúskom samo, keď sme dali včera Švédom deväť. Vieme, že sú to nepríjemní súperi. Každý súper je nepríjemný. Podcenenie tam určite nebolo. Neviem, či už sme boli unavení z predchádzajúcich dvoch zápasov, ale musíme sa na to lepšie pripraviť, aby sme začiatky mali lepšie,“ povedal Sklenička.

Ďalšia porcia sebavedomia pre Česko

Výhra v turnaji je pre tím ďalšou porciou sebavedomia pred MS. "Určite to pomôže, keď vyhráte takto turnaj v Euro Hockey Tour, ešte pred domácim publikom. Sme za to radi, dodá nám to sebavedomie a do ďalších turnajov sa pôjde minimálne na rovnakej úrovni, ak nie lepšie. Dúfame, že to takto pôjde ďalej a zostaneme na víťaznej vlne," prial si Sklenička

Českí hokejisti triumfovali na Galéria fotiek (3) Zdroj: Profimedia

Viac o téme: Česko Rakúsko České hokejové hry Bernhard Starkbaum David Sklenička
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: ČT Sport
  • Zdroj: ČTK, Športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy