Disciplinárna komisia SFZ udelila Slovanu podmienečné uzatvorenie sektorov tvrdého jadra

Fanúšikovia Slovana Bratislava na tribúne Tehelného poľaFanúšikovia Slovana Bratislava na tribúne Tehelného poľa Zdroj: TASR/Pavol Zachar

BRATISLAVA - Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu vo štvrtok udelila Slovanu Bratislava podmienečné jednozápasové uzatvorenie sektorov s tzv. "tvrdým jadrom" domácich priaznivcov. Pred finále Slovnaft Cupu proti Spartaku Trnava tak reagovala na nešportové správanie sa fanúšikov slovenského majstra s extrémistickým kontextom.

"Jedným zo základných cieľov DK SFZ je boj proti extrémizmu a to v akejkoľvek forme. Pri posudzovaní zadokumentovaných previnení pristúpila po dôslednom zvážení k sankciám, ktorých tvrdosť by mala odzrkadľovať závažnosť previnení," uviedla komisia vo svojom komuniké z 5. mája. Rovnaký trest dostala prednedávnom aj Trnava, pričom podmienky trvajú do 31. októbra.

Finále hrozilo, že sa konať nebude. Zákaz pre rivalov, ktorý znemožňoval priaznivcom Slovana a Trnavy navštevovať do konca sezóny štadión súpera, sa na finálový duel SP nevzťahoval. Vznikli tak obavy, že sa budú opakovať podobné udalosti ako vlani v októbri. Vtedy v stretnutí Fortuna ligy prišlo na trnavskom Štadióne Antona Malatinského k výtržnostiam.

SFZ ako organizátor finále musel pristúpiť na sprísnené bezpečnostné podmienky ako napríklad zníženie kapacity, či zákaz vstupu priaznivcov s inou štátnou príslušnosťou. SFZ o tom informoval na svojej oficiálnej webstránke.  

Viac o téme: FC Spartak Trnava ŠK Slovan Bratislava Disciplinárna komisia SFZ
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy