VIDEO Verstappen nedal Leclercovi šancu: Stále máme problémy, ktoré musíme vyriešiť

Max Verstappen prenasledovaný Charlesom LeclercomMax Verstappen prenasledovaný Charlesom Leclercom Zdroj: SITA/AP/Wilfredo Lee

MIAMI - Šťastný z druhého víťazstva za sebou aj zo zníženia straty na lídra majstrovstiev sveta formuly 1 Charlesa Leclerca bol po triumfe v premiérovej Veľkej cene Miami holandský jazdec Max Verstappen.

Úradujúci šampión z Red Bull ustál v závere útoky svojho monackého rivala z Ferrari a po tretej výhre v sezóne naňho stráca 19 bodov. Apeloval však na svoj tím, aby sa ďalej zlepšoval a pracoval na spoľahlivosti monopostu.

"Stále máme problémy, ktoré musíme vyriešiť. Sme rýchli, ale napríklad v piatkových tréningoch to bolo hrozné. Aj v pretekoch mal Checo (tímový kolega Pérez) niekoľko problémov. Musíme sa na to sústrediť a vyriešiť to. Máme veľký potenciál, ale potrebujeme byť tiež spoľahliví," povedal Verstappen na oficiálnom webe šampionátu.

Holandský jazdec štartoval z tretej priečky, napriek tomu sa hneď po štarte prehnal cez druhého Carlosa Sainza z Ferrari. V deviatom kole predbehol aj vedúceho Leclerca a vypracoval si pohodlný náskok. Jeho jazdu za 23. víťazstvom v kariére skomplikovala havária Landa Norrisa s Pierrom Gaslym, po ktorej vyšiel na trať safety car a rozostupy sa zmazali. V posledných desiatich kolách tak musel obhajca titulu Verstappen opäť brániť svoju pozíciu pred Leclercom.

"Safety car mi samozrejme radosť neurobil, ale kvôli tomu, čo sa stalo, to bolo pochopiteľné. Nemôžete byť sklamaní, pretože v minulosti mi zase spomaľovací automobil pomohol. Vedel som, že to na konci bude ťažké a boli to veľmi fyzicky náročné preteky. Posledných desať kôl sme museli ísť naplno," uviedol Verstappen.

Dvadsaťštyriročný pilot nadviazal na predchádzajúci triumf z GP Emilia Romagna a v posledných dvoch pretekoch znížil stratu na Leclerca zo 46 na 19 bodov. Pred divákmi na Floride oslavoval aj v helme tímu amerického futbalu Miami Dolphins, pri ktorého štadióne Hard Rock sa preteky konali.

"Myslím, že to boli neuveriteľné preteky. Nie je ľahké usporiadať takú udalosť, ale organizátori odviedli úžasnú prácu. Pretekať tu ma bavilo. Pokiaľ ide o trať, určite môžeme ešte pár vecí zmeniť, ale je to pekné miesto. Na druhú stranu aj odtiaľto získate rovnaký počet 25 alebo 26 bodov ako vo väčšine pretekov,“ dodal Verstappen.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: Red Bull Ferrari Max Verstappen Charles Leclerc Veľká cena Miami
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Formula 1
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy