Wittner pred Grand Opening RFA: Zápas s Cibinskim v MMA nedáva zmysel

Jozef WittnerJozef Wittner Zdroj: RFA

BRATISLAVA - Organizácia RFA tentokrát na live streame vyspovedala Jozefa Wittnera pred jeho zápasom na Grand Opening. Porozprával o vtipných začiatkoch medzi amatérmi, o tom, ako vníma to, že je slovenská jednotka vo weltrovej váhe, ale aj o slovných výmenách s Brožom a o odvete s Cibinskim.

„Keď som začínal medzi amatérmi, tak to bolo také hala-bala. Raz sa pokazila váha pred vážením, a tak ma chytili na ruky a povedali, že ‚ty budeš mať asi takú váhu’ a išli sme ďalej,” spomína s úsmevom momentálna slovenská weltrová jednotka na začiatky v amatérskom MMA.

Prešovčan dokázal pretaviť skúsenosti z amatérov do výborného vstupu medzi profíkov, keď prvých 9 zápasov vyhral. A 8 súperov ukončil na submisiu. Silnú zem a prvé výhry pripisuje základom v džude, kde nástupy na take-downy a gilotíny nacvičoval podľa jeho slov stokrát.

Wittner má momentálne bilanciu 14-2. Z posledných dvoch zápasov získal cenné skalpy, ktoré si cenní najviac kvôli tomu, že si v nich siahol až na dno. Najprv dokázal v 3. kole náročného zápasu ukončiť Roba Pukača. Posledný súboj v Španielsku na War of Titans vyhral na body nad Brazílčanom Juniorom Magalom. „Súper bol taký brazílsky Karlos. Stále ma chcel brať na zem. Bol to jeden z najťažších zápasov,” opisuje Wittner.

Teraz ho čaká na Grand Opening RFA maďarský súper Martin Kalucz. Favoritom je Wittner. Napriek tomu súpera nepodceňuje a na zápas sa maximálne sústreďuje. „Do každého zápasu idem akoby od nuly a s tým, že to bude poriadny boj na tri kolá,” tvrdí Wittner.

V RFA sa už ale skloňujú ďalšie zaujímavé zápasy. Nedávne slovné prestrelky si už vyrozprávali a hodili za hlavu, no zápas Wittnera s Brožom dáva zo športového hľadiska zmysel. Aj promotér Boris Marhanský v live streame potvrdil, že ponuku na zápas určite dostanú a tento zaujímavý česko-slovenský súboj možno uvidíme už v Košiciach alebo v Prahe.

O slovo sa hlásil aj Kamil Cibinski, ktorý túži po odvete. Podľa slov Jozefa Wittnera si s Cibinskim môžu dať zápas v boxe, ale v MMA mu to momentálne nedáva význam. Wittner si myslí, že Kamil aktuálne nie je na jeho úrovni a musel by vyhrať viac zápasov, aby sa k nemu prebojoval. Uvidíme teda, ako sa vyvinie situácia vo weltrovej váhe.

  • Autor: © Zoznam
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy