Cristiano Ronaldo verí v úspechy nového kouča United: Ale aby mohol niečo zmeniť,...

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Zdroj: SITA/AP/Jon Super

MANCHESTER - Hviezdny útočník Cristiano Ronaldo je presvedčený, že s trénerom Erikom ten Hagom, ktorý sa po sezóne ujme futbalistov Manchestru United, sa na Old Trafford vrátia úspechy. Vedenie mu však musí dať dosť času.

United naposledy získali trofej pred piatimi rokmi a ani tento rok neprežívajú vydarenú sezónu. V anglickej lige sú až šiesty bez šance na účasť v Lige majstrov. Klub preto angažoval Ten Haga z Ajaxu, od ktorého si sľubuje, že vráti Červených diablov k úspechom.

Holandský kouč, ktorý na lavičke nahradí Ralfa Rangnicka, viedol amsterdamský klub od sezóny 2017/18, získal s ním tri tituly av roku 2019 postúpil do semifinále Ligy majstrov.

Dať mu dostatok času

"V Ajaxe odviedol fantastickú prácu a je to veľmi skúsený tréner," povedal Ronaldo klubovému webu. "Ale aby mohol niečo zmeniť, musíme mu dať dosť času," zdôraznil päťnásobný držiteľ Zlatej lopty.

"Samozrejme, že verím, že tu bude mať úspech. Poďme veriť, že v budúcej sezóne už nejaké trofeje vyhráme," pridal Ronaldo, ktorý v prebiehajúcom ročníku nastrieľal za United 24 súťažných gólov.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Manchester United Erik Ten Hag
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy