VIDEO Úctyhodný zápis do histórie: Švédska golfistka ovládla mužský turnaj

Švédska golfistka Linn Grantová sa stala prvou ženskou víťazkou turnaja na mužskej European TourŠvédska golfistka Linn Grantová sa stala prvou ženskou víťazkou turnaja na mužskej European Tour Zdroj: SITA/AP/Pontus Lundahl/TT

HALMSTAD - Švédska golfistka Linn Grantová sa vďaka triumfu na zmiešanom turnaji Scandinavian Mixed európskej série DP World Tour stala prvou ženou v histórii, ktorá vyhrala podnik európskeho okruhu.

Grantová zaknihovala vo švédskom Tylösande celkový výkon 264 a o deväť rán porazila slávneho krajana Henrika Stensona, ktorý sa podelil o druhé miesto so Škótom Marcom Warrenom.

"Len dúfam, že ľudia teraz budú ženský golf sledovať viac a že viac sponzorov prejde z mužského okruhu na ženský," povedala dvadsaťdvaročná Grantová, ktorá sa stala profesionálkou len vlani. "Celý týždeň som to brala tak, že je to chlapci proti dievčatám, to bolo to najdôležitejšie," dodala víťazka troch turnajov LET.

Na turnaji štartovalo 78 mužov a rovnaký počet žien. Druhou najlepšou golfistkou po Grantovej bola na delenom 15. mieste Angličanka Gabriella Cowleyová.

Viac o téme: Linn Grantová Scandinavian Mixed DP World Tour