FOTO Nepoučiteľný Kyrgios môže dostať ďalšiu pokutu: Robím si, čo chcem!

Nick KyrgiosNick Kyrgios Zdroj: SITA/AP/Alberto Pezzali

WIMBLEDON - Austrálskemu búrlivákovi Nickovi Kyrgiosovi hrozí vo Wimbledone ďalšia pokuta. Dve za svoje správanie už zaplatil v celkovej výške 14.000 dolárov a tretiu môžu organizátori dvadsaťsedemročnému tenistovi udeliť za to, že porušil pravidlá o výlučne bielom oblečení. Po víťaznom osemfinále si totiž ešte na kurte obuli červené topánky aj šiltovku.

Kontroverzný Kyrgios platí často. Za vulgarity na kurte, ničenie rakiet, naposledy na londýnskom grandslame za pľuvanec smerom k divákovi a nadávky. Keď v pondelok odohral bez výlevov zápas s Američanom Brandonom Nakashimom, opäť na seba upozornil. V červených topánkach už prišiel na kurt, na zápas si ich prezul za biele, ale pre rozhovor znovu siahol po červených aj šiltovke rovnakej farby.

Na otázku, prečo úmyselne porušil pravidlo, mal jednoduchú odpoveď: "Pretože si robím, čo chcem." Rád vraj nosí svoje červené "Jordanky". Avšak sľúbil, že keď pôjde v stredu znova na kurt, pravidlá dodrží. "Zajtra si zase zoberiem biele," dodal štyridsiaty tenista svetového rebríčka. O svoje prvé grandslamové semifinále bude hrať s Chilanom Cristianom Garínom.

Viac o téme: Nick Kyrgios
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy