VIDEO Nepríjemnosť na Tour de France: Thibaut Pinot dostal tvrdý knokaut od podávača!

Thibaut PinotThibaut Pinot Zdroj: Profimedia

LAUSANNE - Belgický cyklista Wout van Aert zvíťazil v sobotnej 8. etape cyklistických pretekov Tour de France a dosiahol druhé etapové víťazstvo na tohtoročnej edícii pretekov. Len pár metrov pred cieľovou páskou predstihol Austrálčana Michaela Matthewsa, ktorý do špurtu vyrazil ako prvý. Najlepšiu trojku doplnil líder celkového poradia Tadej Pogačar zo Slovinska.

Najväčším smoliarom etapy bol francúzsky cyklista Thibaut Pinot z tímu Groupama–FDJ. Počas dnešného dňa nielenže absolvoval pád, ale bol obeťou nechcenej kolízie s podávačom občerstvenia pre cyklistov konkurenčného tímu.

Čiastočne aj jeho chybou sa dostal do kontaktu počas odovzdávania tašky a inkasoval tvrdý úder priamo do tváre. Značne otrasený ihneď zosadol z bicykla a pomáhali mu prítomní fanúšikovia. Napokon však prišiel do cieľa na 51. mieste so stratou 2:18 na Wouta van Aerta. V celkovom poradí mu patrí 33. miesto a strata 10:09 na Tadeja Pogačara.

Viac o téme: Thibaut Pinot
  • Zdroj: TASR, športky