VIDEO Sagan v poslednej etape siahal na víťazstvo, ale... Pozrite, čo sa mu prihodilo!

Peter Sagan počas poslednej etapy Tour de FrancePeter Sagan počas poslednej etapy Tour de France Zdroj: Profimedia

PARÍŽ - Dánsky cyklista Jonas Vingegaard z tímu Jumbo-Visma sa premiérovo v kariére stal víťazom Tour de France. Záverečnú etapu 109. ročníka s cieľom na Elyzejských poliach v Paríži vyhral v nedeľu Belgičan Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck), druhý skončil Holanďan Dylan Groenewegen (BikeExchange) a tretí bol Nór Alexander Kristoff (Intermarché Wanty-Gobert). Slovák Peter Sagan (TotalEnergies) obsadil piate miesto.

"Keď som išiel do poslednej zákruty, spadla mi reťaz, podarilo sa mi ju nahodiť, tak som mohol šprintovať ďalej. Predo mnou bol Jakobsen, keď sme začali šprintovať, bol som za ním a zase jemu spadla reťaz. Ten už bol ´vybavený´ zo šprintu, ja som sa ešte pokúsil nejako sa prebojovať dopredu, podarilo sa mi získať niekoľko miest, ale nakoniec to vydalo na piatu priečku," povedal Slovák na facebookovej stránke Šport v RTVS.     

Sagan sa trinásteho etapového víťazstva na Tour nedočkal, zatiaľ posledné dosiahol v roku 2019. Tento rok skončil najlepšie na štvrtom mieste v 3. a 15. etape, v 4. a poslednej bol piaty a do Top 10 sa dostal aj v 2. etape, v ktorej obsadil šiestu pozíciu. V boji o zelený dres, ktorý získal sedemkrát v kariére, skončil na deviatom mieste, keď nazbieral 120 bodov, o 360 menej ako víťazný Van Aert. V celkovom poradí skončil na 116. priečke so stratou 4:39:48 h na víťaza.

Viac o téme: Tour de France Peter Sagan
  • Autor: © Zoznam
  • Facebook/Šport v RTVS
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články