VIDEO Nemecko si zahrá o titul proti Anglicku: Semifinále rozhodla dvojgólová Poppová

Nemecké futbalisty osavujú gól Nemecké futbalisty osavujú gól Zdroj: SITA/Nick Potts/PA via AP

SHEFFIELD - Nemecké futbalistky postúpili do finále ME. V druhom semifinále zdolali v Milton Keynes Francúzky 2:1 vďaka dvom gólom Alexandry Poppovej. O titul zabojujú v nedeľu v londýnskom Wembley proti domácim Angličankám.

Favorizované Nemky premenili prevahu v prvom polčase v 40. minúte vďaka prudkej strele Poppovej, ktorá ako prvá v histórii skórovala v piatich zápasoch ME po sebe. Francúzkam sa podarilo vyrovnať tesne pred polčasom, keď si nemecká brankárka Merle Frohmsová zrazila chrbtom do siete strelu Kadidiatou Dianiovej odrazenú od tyče.

Nemky inkasovali prvýkrát na šampionáte, ale postup si vziať nenechali. Štvrťhodinu pred koncom strelila víťaznú trefu hlavou Poppová a šiestým gólom sa dotiahla na najlepšiu strelkyňu ME Beth Meadovú. Nedeľňajšie finále tak bude zároveň duelom najlepších kanonierok turnaja.

Nemecké futbalistky z ôsmich finálových duelov na ME získali osem titulov, Angličanky doterajšie dve príležitosti nevyužili.

semifinále ME:
Nemecko - Francúzsko 2:1 (1:1)
Góly: 40. a 76. Poppová - 45. Frohmsová (vlastný), ŽK: Gwinnová, Oberdorová - Tolettiová, Bachová

Viac o téme: Nemecko Ženy Francúzsko
  • Zdroj: TASR, ČTK