Vicemajster sveta pobúril Ukrajinu aj Česko: Triumf v pretekoch na Ruskom anektovanom Kryme!

Michal NavrátilMichal Navrátil Zdroj: Profimedia

PRAHA - Najznámejší český skokan do vody z extrémnych výšok Michal Navrátil vyvolal kritiku účasťou v pretekoch v Sevastopole na anektovanom Kryme. České úrady pritom pred cestami na polostrov varujú.

Navrátilovo počínanie preto podľa Denníka N odsúdili ministerstvo vnútra, zväz plaveckých športov aj Ukrajina. Rusko anektovalo jej polostrov v marci 2014, väčšina sveta to neuznáva.

Navrátil pondelňajší nový závod z veže vo výške 27 metrov, na ktorom sa zúčastnilo 12 športovcov aj z Ruska, Španielska, Poľska, Brazílie či Kolumbie, vyhral. Ministerstvo vnútra sa však bude jeho cestou zaoberať, pretože vicemajster sveta v extrémnych skokoch do vody z roku 2017 je zamestnancom jeho športového centra Olympu.

O jeho ceste nevedeli

Nový riaditeľ Olympu Michal Volf o Navrátilovej ceste na Ruskom okupované územie nevedel. "Má nahlásenú riadnu dovolenku. Ako zamestnávateľ sme ho na žiadnu cestu nevyslali. Vôbec o tom neviem. Naša organizácia jeho cestu nepripravovala ani sa na nej nepodieľala," povedal Volf Denníku N. Na otázky denníka Navrátil nereagoval.

Predseda výkonného výboru zväzu plaveckých športov Navrátilovu cestu odsúdil. "Nevedeli sme o tom a budeme sa tým zaoberať," povedal Peter Ryška. Prekvapený bol aj minister vnútra Vít Rakúšan (STAN). "Toto nepovažujem za vhodné v čase, keď sa Rusko snaží ukradnúť ďalší kus slobodnej Ukrajiny," poznamenal.

Končiaci veľvyslanec v Česku Jevhen Perebyjnis uviedol, že ukrajinské úrady skokana opakovane upozornili, že porušuje ich zákony a uznesenia medzinárodných organizácií. Cestu označil za nezákonnú s tým, že sa ňou bude Ukrajina detailne zaoberať.

Viac o téme: Michal Navrátil
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy