MS v letnom biatlone: Zo štvorice Sloveniek skončila najvyššie Zuzana Remeňová

Preteky v letnom biatlonePreteky v letnom biatlone Zdroj: Profimedia

RUHPOLDING - Domáca reprezentantka Selina Kastlová triumfovala v superšprinte junioriek na majstrovstvách sveta v letnom biatlone v nemeckom Ruhpoldingu.

Na 7,5 km trati dosiahla čas 20:30,3 minúty s troma streleckými chybami. Druhá skončila Slovinka Lena Repincová a tretie miesto obsadila Bulharka Lora Hristovová. Zo štvorice Sloveniek skončila najvyššie na 20. mieste Zuzana Remeňová, ktorá minula až desať terčov a v cieli mala stratu 2:43,9 minúty.

Medzi juniormi sa z triumfu tešil litovský pretekár Maksim Fomin, ktorý ako jediný zastrieľal čisto a v cieli mal čas 18:00,9 min. Druhý finišoval domáci Fabian Kaskel a bronz získal Maxime Germain z USA. Jediný Slovák vo finále Martin Cienik obsadil 22. miesto.

juniori - superšprint finále: 1. Maksim Fomin (Lit.) 18:00,9 min (0), 2. Fabian Kaskel (Nem.) +21,3 s (3), 3. Maxime Germain (USA) +23,6 (5), ... 22. Martin CIENIK (SR) +2:04,4 (5)

juniorky - superšprint finále: 1. Selina Kastlová (Nem.) 20:30,3 min (3), 2. Lena Repincová (Slovin.) +26,9 (2), 3. Lora Hristovová (Bulh.) +38,1 (5), ... 20. Zuzana REMEŇOVÁ +2:43,9 (10), 21. Ema KAPUSTOVÁ +2:46,4 (4), 25. Júlia MACHYNIAKOVÁ +3:27,2 (5), 28. Kristína MAKOVÝNIOVÁ (všetky SR) +4:02,0 (5)

Viac o téme: MS v letnom biatlone Zuzana Remeňová Selina Kastlová Martin Cienik Maksim Fomin