Šprint na MS v letnom biatlone vyhral Samuelsson, Michal Šima s perfektným výsledkom!

Sebastian Samuelsson Sebastian Samuelsson Zdroj: SITA/Antti Aimo-Koivisto/Lehtikuva via AP

RUPHOLDING - Švédsky reprezentant Sebastian Samuelsson triumfoval v šprinte na majstrovstvách sveta v letnom biatlone v nemeckom Ruhpoldingu.

V sobotných pretekoch na 7,5 km zvíťazil pred krajanom Pepem Femlingom, bronz získal Švajčiar Niklas Hartweg. Slovák Michal Šima obsadil 10. miesto s bezchybnou streľbou a mankom 51,9 sekundy na víťaza.

Samuelsson pridal k striebru zo superšprintu aj najcennejší kov, Femling získal v piatok bronz. Šima sa na strelnici ako jediný z elitnej desiatky ani raz nepomýlil.

MS v letnom biatlone - šprint mužov: 1. Sebastian Samuelsson 18:38,1 min (0+1), 2. Peppe Femling (obaja Švéd.) +8,3 s (1+0), 3. Niklas Hartweg (Švaj.) +27,2 (0+1), ... 10. Michal ŠIMA (SR) +51,9 (0+0)

Viac o téme: Michal Šima Letný biatlon Sebastian Samuelsson