Kyrgios má pocit, že zlyhal: Zaujímajú má iba grandslamy, ostatné turnaje sú stratou času

Austrálsky tenista Nick KyrgiosAustrálsky tenista Nick Kyrgios Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

NEW YORK - Austrálsky tenista Nick Kyrgios dostal za svoj výbuch po vyradení vo štvrťfinále US Open pokutu 14-tisíc dolárov.

Vyhlásený búrlivák zničil po päťsetovej prehre s Rusom Karenom Chačanovom na kurte dve rakety, za čo mu usporiadatelia vymerali doteraz najvyššiu čiastku tohto ročníka. Celkovo tak Kyrgios v New Yorku za päť trestov kvôli nešportovému správaniu zaplatí 32.500 dolárov.

Peniaze sa Kyrgiosovi automaticky odpočítajú od prémií, ktoré si na záverečnom grandslame sezóny zarobil. Celkovo vyhral 473.200 dolárov, 445.000 za dvojhru a 28.200 za štvorhru.

Finalista tohtoročného Wimbledonu vyradil v osemfinále svetovú jednotku a obhajcu titulu Daniila Medvedeva a porážka v ďalšom kole ho veľmi frustrovala.

Musí čakať až do Australian Open

Po zápase konštatoval, že má pocit, akoby všetko jeho doterajšie úsilie v New Yorku bolo k ničomu. "Všetko, čo si ľudia z Grand Slamu pamätajú, je to, či vyhráte alebo prehráte. Príde mi, že buď musíte vyhrať všetko, alebo je to úplne na nič. Práve teraz mám pocit, že som tu zlyhal," uviedol.

"Teraz musím čakať až do Australian Open a to je zničujúce," pokračoval Austrálčan, ktorý zároveň oznámil, že najbližšie by sa mohol ukázať na kurte na turnaji v Tokiu: "Okrem grandslamov ma nezaujíma žiadny iný turnaj. Každý ďalší turnaj počas roka je strata času."

Viac o téme: US Open Nick Kyrgios Karen Chačanov
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Adam Smithy
  • Zdroj: ČTK, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy