Slová, ktoré môžu tešiť celé Slovensko: Takýto obranca tu nebol 10 rokov!

Šimon Nemec v drese New Jersey DevilsŠimon Nemec v drese New Jersey Devils Zdroj: Profimedia

NEW JERSEY - Keď si ho vybralo New Jersey z druhého miesta na tohtoročnom drafe NHL, stíchol celý štadión. Reč je o Šimonovi Nemcovi, ktorý spolu s Jurajom Slafkovským zaknihoval historický úspech pre slovenský hokej.

Aj keď nie je o ňom až tak počuť, ako o draftovej jednotke, Nemec si postupne buduje dobré meno v New Jersey svojou cestou. 

Poctivými výkonmi sa predviedol aj v uplynulým dňoch na kempe mladíkov. V drese Devils odohral dve stretnutia a pripísal si aj dve asistencie proti Montrealu. Nasledujúce dni však budú pre neho kľúčové. 

Prečítajte si aj tento článok V kempoch NHL sa predstaví 20 Slovákov: Toto sú naše najväčšie esá

Tak, ako ostatných 19 hráčov zo Slovenska, aj Nemec sa predstaví v hlavnom predsezónnom kempe svojho tímu. Práve tu sa rozhodne o jeho budúcnosti. Špekuluje sa aj o začiatku sezóny v NHL, pravdepodobnejšia je však väčšia minutáž v AHL. 

Takýto obranca tu nebol 10 rokov

Pred začiatkom kempu však Nemec zaujal aj hlavného trénera Devils Lindyho Ruffa. Ten si prácu mladého Liptáka nevedel vynachváliť.

"Predtým som ho vôbec nepoznal, teraz sa mi veľmi páči. Hrá jednoducho, nekomplikuje si to a dokáže si vytvoriť a vybrať dobrú pozíciu. Keď sa mu otvorí priestor, začne dynamicky korčuľovať," povedal na adresu slovenského obrancu Ruff pre oficiálny web NHL

Slovenský hokejista Tomáš Tatar Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP/Frank Franklin II

Zároveň dodal, že takéhoto obrancu v hlavnom kempe nevidel poriadne dlho. "Keď sa teda pozeráme na obrancu, ktorý ide do svojho prvého kempu, tak takého dobrého som nevidel asi posledných 10 rokov," doplnil 62-ročný kanadský kouč. 

Očakávame dobrú sezónu

Po náročných rokoch očakávajú v New Jersey konečne dobrú sezónu. Veď v tíme majú dobrý mix mladej krvi v podobe dvoch draftových jednotiek a skúsených hráčov. Pred sezónou posilnilo tím z východného pobrežia niekoľko kvalitných hráčov vrátane Čecha Ondřeja Paláta. 

"Prišiel Ondřej Palát a pár obrancov, taktiež aj brankár. Ak najmä brankári zostanú zdraví, tak dokážeme hrať proti hocikomu a porážať najlepšie tímy," dodal optimisticky tréner New Jersey. 

V drese "diablov" by mal celú sezónu odohrať aj slovenský útočník Tomáš Tatar. 

Viac o téme: New Jersey Devils Lindy Ruff Šimon Nemec
  • Autor: © Zoznam/Martin Turčin
  • Twitter/New Jersey Devils
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy