VIDEO Ukrajinský outsider siahal na senzáciu: Real odvrátil prehru v posledných sekundách!

Mykhaylo Mudryk a Antonio RudigerMykhaylo Mudryk a Antonio Rudiger Zdroj: SITA/AP/Michal Dyjuk

VARŠAVA - Real Madrid remizoval vo Varšave so Šachtarom Doneck 1:1, bod pre hostí, ktorý znamenal postup do osemfinále, zachránil v nadstavenom čase Antonio Rüdiger.

Prekvapenie spred dvoch rokov takmer zopakoval ukrajinský Šachtar, ktorý viedol nad Realom od 46. minúty po góle Oleksandra Zubkova. Hrdinom zápasu sa však stal Rüdiger, keď vsietil vyrovnávajúci gól v piatej minúte nadstaveného času.

Antonio Rüdiger zariadil vyrovnanie Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/Michal Dyjuk

Lipsko zvíťazilo na štadióne Celticu Glasgow 2:0, v drese hostí skórovali Timo Werner a Emil Forsberg. "Biely balet" figuruje na prvom mieste, Lipsko aj Šachtar síce pred záverečnými dvoma kolami strácajú menej ako šesť bodov, no čaká ich vzájomný duel a oba tímy tak nemôžu obhajcu trofeje predstihnúť.