VIDEO Heroický výkon Plzni v 2. polčase nestačil: Bayern je v skupine smrti stopercentný

Thomas Müller a Sadio Mané oslavujú gólThomas Müller a Sadio Mané oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PLZEŇ - Postup zo skupiny si už vybojoval Bayern Mníchov po výhre 4:2 na ihrisku Viktorie Plzeň.

C-skupina:
Viktoria Plzeň - Bayern Mníchov 2:4 (0:4)
Góly: 62. Vlkanova, 75. Kliment - 25. a 35. Goretzka, 10. Mané, 14. Müller. Rozhodoval: Frankowski (Poľ.)
/E. Jirka hral od 25. min, M. Tvrdoň (obaja Plzeň) bol na lavičke náhradníkov/

Už v prvom polčase sa za hostí trafili Sadio Mané, Thomas Müller a dvakrát Leon Goretzka. Úradujúci českí šampióni po zmene strán odvrátili ďalší debakel a znížili gólmi Adama Vlkanovej a striedajúceho Jána Klimenta.

Zverenci trénera Michala Bílka zohrajú predposledný duel v skupine o dva týždne v Miláne proti Interu, ktorý dnes remizoval v Barcelone 3:3 a v tabuľke udržal druhé miesto.

Do bránky Plzne sa po trojzápasovej absencii vrátil brankár Staněk. V obrane od začiatku hral ďalší navrátilec po zranení kapitán Hejda, vedľa neho na pozícii stopéra nastúpil Tijani, zatiaľ čo Pernica začal medzi náhradníkmi.

Bayern si už v druhej minúte vytvoril veľkú šancu, no Sané vystrelil tesne vedľa. O osem minút už sa hostia ujali vedenia. Mané si narazil loptu s Goretzkou a zblízka prehodil Staňka. Senegalský útočník nadviazal na gól proti Plzni z Mníchova.

Leon Goretzka a Jhon Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

Hneď v 14. min zvýšil Müller, ktorý sám pred Staňkom zužitkoval Comanovu prihrávku. Bayern bol ďalej maximálne efektívny a v 25. minúte aj z tretej strely skóroval. Tentoraz od nedôrazných obrancov dostal veľa času aj priestoru Goretzka a strelou k tyči prekonal bezmocného Staňka.

Domáci Mosquera potom nevyužil obrovskú možnosť na zníženie, keď sám pred Ulreichom, ktorý zastúpil zranenú jednotku Neuera, trafil len brankára Bayernu. A podobne si viedol aj dorážajúci Chorý.

Naopak Mníchovčania ďalej nemilosrdne trestali takmer každé zaváhanie Viktórie. V 35. min sa presadil znova Goretzka po Saného výbornej prihrávke. Od piateho gólu Plzeň uchránil Staněk, ktorý tvárou v tvár vychytal Telo.

Leon Goretzka a Sadio Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

Západočesi vyrovnali svoj najhorší prvý polčas v európskych pohároch. Výsledkom 0:4 prehrali tiež doma s Realom Madrid pred štyrmi rokmi v skupine Ligy majstrov. Vtedy "Bielemu baletu" podľahli 0: 5.

Bayern po zmene strán výrazne ubral a domáci si v 57. min vytvorili ďalšiu veľkú príležitosť. Striedajúci Jirka po zaváhaniach Stanišič ale ešte napálil iba bočnú sieť.

Ulreich potom senzačne hlavou zneškodnil Pernicovu hlavičku, no v 62. min už vypredaná Doosan Arena mohla prvýkrát oslavovať. K odrazenej lopte sa dostal Vlkanova a presnou strelou zaznamenal premiérovú súťažnú bránku za Plzeň. Bayern v skupine inkasoval prvýkrát.

Plzenskí mali miestami až nečakanú prevahu a v 75. min pridali druhú bránku. Holík v spolupráci náhradníkov prihral Klimentovi a domáci útočník po otočke v šestnástke zamieril k tyči.

Jindřich Staněk chytá strelu Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

Hostia sa na čas spamätali a siahli po piatej bránke. Staněk ale vytiahol na bremeno Gravenberchovu ranu a vzápätí Tel znovu trafil bránkovú konštrukciu. Inak ale Viktoria držala so šesťnásobnými víťazmi Ligy majstrov krok. Fanúšikovia za zlepšený výkon v druhej polovici ocenili hráčov Viktorie búrlivým aplausom.

Bayern porazil Plzeň aj v šiestom pohárovom súboji v histórii a stanovil nový rekord Champions League, keď ako prvý tím vyhral 11. stretnutie skupinovej fázy po sebe.

Viac o téme: Bayern Mníchov FC Viktoria Plzeň