VIDEO Séria infarktov v závere zápasu: V Barcelone sa diali neuveriteľné veci!

Hráči Interu Miláno sa radujú z góluHráči Interu Miláno sa radujú z gólu Zdroj: SITA/AP/Emilio Morenatti

BARCELONA - Futbalisti Interu Miláno si posilnili šance na postup do osemfinále Ligy majstrov.

V stredajšom šlágri C-skupiny remizovali na ihrisku FC Barcelona 3:3 a pred svojím konkurentom v boji o druhú priečku majú stále trojbodový náskok. V pozícii kapitána odohral za hostí celý zápas slovenský obranca Milan Škriniar.

C-skupina:

FC Barcelona - Inter Miláno 3:3 (1:0)
Góly: 82. a 90.+2 Lewandowski, 40. Dembele - 50. Barella, 63. Martinez, 89. Gosens. Rozhodoval: Marciniak (Poľ.)
/M. Škriniar (Inter) odohral celý zápas/

Barcelona odštartovala proti Interu aktívne a po necelých desiatich minútach musel po hlavičke Roberta Lewandowského zachrániť hostí od gólu Henrich Mchitarjan. Vzápätí letel prudký pokus Raphinhu tesne nad bránku hostí. Na druhej strane zakončil v 16. minúte po štandardnej situácii akrobaticky Edin Džeko a od brvna sa lopta odrazila pred bránkovú čiaru Kataláncov.

Brankár hostí Andre Onana o desať minút neskôr vytlačil na roh parádny pokus Ousmana Dembeleho, jeho náprotivok Marc-André ter Stegen zasa zlikvidoval pokus Denzela Dumfriesa. Barcelona sa po tlaku dočkala päť minút pred prestávkou, keď Dembele zblízka dorazil loptu do siete po prudkej prihrávke Sergiho Roberta - 1:0.

Ousmane Dembelé a Milan Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Emilio Morenatti

Na začiatku druhého polčasu krátko ošetrovali Škriniara a jeho tím dokázal vyrovnať v 50. minúte, center Alessaandra Bastoniho si za "spiacou" obranou spracoval stehnom Nicolo Barella a upravil na 1:1.

O obrat v skóre sa v 63. minúte postaral Lautaro Martinez, ktorý prízemnou strelou od žrde upravil na 2:1 pre Inter. V 82. minúte vyrovnal Robert Lewandowski, ale dráma sa neskončila a hostí poslal opäť do náskoku Robin Gosens o sedem minút neskôr.

Fantastický záver

V hre o postup ešte Barcelonu udržal opäť Lewandowski parádnou hlavičkou na 3:3 v nadstavenom čase. Naďalej stopercentný je v C-skupine Bayern Mníchov, ktorý aj v prvom polčase odvety "vyučoval" Plzeň (pred týždňom ju zdolal 5:0) a už po 25 minútach viedol na ihrisku Viktorie 3:0 - strelecky sa presadili Sadio Mané, Thomas Müller a Leon Goretzka.

Kouč domácich hneď potom poslal na ihrisku slovenského krídelníka Erika Jirku, ešte do prestávky však Goretzka pridal štvrtý gól Bavorov. Po zmene strán skorigovali za domácich Adam Vlkanova a Jan Kliment na 2:4.

Viac o téme: FC Barcelona Inter Miláno Liga majstrov Milan Škriniar