Tréner Pardavý našiel recept na svoj bývalý klub: Slovan si doma poradil s Trenčínom

Lavička Slovana, vľavo v pozadí tréner Ján Pardavý Lavička Slovana, vľavo v pozadí tréner Ján Pardavý Zdroj: TASR/František Iván

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava zvýšili svoj náskok na čele tabuľky Tipos extraligy. V piatkovom dueli zdolali na domácom ľade Duklu Trenčín 4:1 a majú trojbodový náskok pred Novými Zámkami a Zvolenom.

Slovanisti, pre ktorých sa nedávno skončilo účinkovanie v Lige majstrov, zvíťazili vo štvrtom extraligovom zápase za sebou. Po nedeľňajšej kanonáde proti Zvolenu (10:2) nedopustili prekvapenie a trápiacu sa Duklu Trenčín zdolali rozdielom troch gólov.

Do vedenia išli hostia, ale slovanisti dvoma gólmi v 14. minúte otočili skóre, no Trenčania boli dlho v hre o body. Definitívnu nádej im vzal gól Daniila Fominycha z 57. minúty, ktorý sa presadil druhýkrát v zápase a po päťbodovom zápase proti Zvolenu zažil ďalší vydarený duel. Trenčania padli po prehre v Bratislave na dno tabuľky, keďže ich predbehli Košice.

TEL - 9. kolo:

HC Slovan Bratislava – HK Dukla Trenčín 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Góly: 14. Takáč (Maier), 14. Fominych (Haščák, Zigo), 57. Fominych (Haščák, Valach), 60. Pecararo – 8. Thelin (Hudec, Nemčík). Rozhodovali: Stano, Rojík – D. Konc ml., Hercog, vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše MacKenzie 5+DKZ za bitku, presilovky a oslabenia: 0:0, 4146 divákov.

Slovan Bratislava: Coreau – Valach, Ackered, MacKenzie, Golian, Sersen, Gachulinec, Maier – Fominykh, Zigo, Haščák – Pecararo, Harris, Takáč – Petriska, Minárik, Matoušek – Šotek, Bezák, Török
Dukla Trenčín: LaCouvée – Ozols, Nemčík, Pietroniro, Ulrych, Tourigny, Starosta, Hlaváč – Petráš, Čacho, Sloboda – Thelin, Flick, Hudec – Belluš, Sojčík, Krajčovič – Stahoň, Gaťár, Vaňo

Viac o téme: HC Slovan Bratislava HK Dukla Trenčín