VIDEO Košice sa odrazili z dna tabuľky: Tréner Hrnčár priznal krízu Popradu

Michal Chovan (HC Košice) prekonáva brankára Anthonyho Petersa (HK Poprad)Michal Chovan (HC Košice) prekonáva brankára Anthonyho Petersa (HK Poprad) Zdroj: TASR/Milan Kapusta

KOŠICE - Hokejisti HC Košice podali v piatkovom zápase s Popradom (4:1) najlepšie organizovaný výkon v doterajšom priebehu sezóny, uviedol tréner Dan Ceman. Jeho výsledkom bol odraz z dna tabuľky.

Podľa kapitána Michala Chovana by práve zápas proti "kamzíkom" mohol byť odrazový mostík do ďalších duelov. Popradčania prehrali tretí zápas za sebou a podľa trénera Martina Hrnčára sa z krízy musí pozbierať tvrdou prácou.

Košičania zvíťazili v troch z uplynulých štyroch zápasov a 702 divákov v domácej Crow aréne potešili aj vylepšením pozície v tabuľke.

"V prvej tretine sme dobre korčuľovali a dobre chytal aj brankár, čo bolo dôležité. "Riči" bol dnes vynikajúci. V druhej tretine sme hrali to, čo sme si hovorili. Vytvorili sme si šance, rýchlo sme sa dostávali cez stredné pásmo.

Uvedomovali sme si, že máme pred sebou ťažký zápas, ale môžem povedať, že sme v ňom podali asi najviac organizovaný výkon v tejto sezóne," poznamenal tréner Ceman, ktorý vyzdvihol brankára Dominika Riečického.

Michal Chovan prispel k víťazstvu asistenciou na víťaznom góle obrancu Radka Deyla, po ktorom pridal v 32. minúte svoj druhý gól v sezóne, keď blafákom prekonal brankára Petersa.

Chovan dosiahol na magickú hranicu

Bol to zároveň jeho 600. bod v extraligovej kariére. Stal sa iba 13. hráčom, ktorému sa to podarilo. "Dnes to bol 600. bod, ten puk si odložím na pamiatku. Sme tu však na niečo iné," poznamenal Chovan, ktorý neskrýval spokojnosť s tromi bodmi.

"Verím, že sme sa konečne "chytili." Dnes sme do bodky plnili veci, o ktorých sme si hovorili pred zápasom. Ukázali sme, ako vieme hrať. Podržal nás aj brankár, využili sme aj presilovku. Verím, že na to nadviažeme a pôjdeme tabuľkou hore. Tri body sú doma, to sme potrebovali."

Popradčania cestovali do Košíc s cieľom zastaviť nepriaznivú sériu, no nevyšlo im to. Tretíkrát za sebou hrali na súperovom klzisku a ani raz nebodovali.

Radosť hráčov HC Košice Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/Milan Kapusta

"Neodohrali sme ideálne stretnutie. Možno 30 minút bolo ako-tak podľa našich predstáv. Vedeli sme, že Košice sa trápia. Nasvedčovala tomu prvá tretina, my sme v nej vytvárali tlak na súpera a až na dve individuálne chyby sme domácich nepustili do šancí. Po bezgólovej druhej tretine nastala výrazná zmena. Rozhodujúce boli striedačky.

Košičania to využívali, zatláčali nás pod tlak. My sme strácali jednoduché puky, brali nám ich a do hry im počas toho skákali čerství hráči. Aj z toho pramenili chyby. Domáci sa dostali do vedenia 3:1, my sme potom v tretej tretine útočili do plných. Košice hrali na kontry, nám nevyšli ani presilovky," zhrnul zápas tréner Martin Hrnčár.

Jeho zverenci po sľubnom rozbehu do sezóny postupne klesli v tabuľke, v ktorej sú s 11 bodmi na priebežnej 8. priečke.

Poprad je vo výsledkovej kríze

"Prehrali sme tri zápasy za sebou. Tak, ako boli aj iné tímy v hernej alebo výsledkovej kríze, sme v nej my teraz. Musíme sa z toho pozbierať a poctivou prácou sa vrátiť k tomu, čo sme hrali v úvodných zápasoch," poznamenal Hrnčár.

Jediný gól Popradu strelil útočník Matej Paločko, ktorý v 31. minúte znížil na 2:1, no už o necelú minútu domáci znovu viedli o dva góly.

"To nič neznamená. Radšej by som bral tri body a ten gól by dal niekto iný. Začali sme dobre, vybojovali sme si nejaké presilovky, ale nepremenili sme ich. Potom prišiel akýsi úpadok, dostali sme prvý gól, potom druhý a už sme sa nemohli dostať do zápasu. S tímom, aký máme, nemôžeme prehrávať takéto zápasy. Žiaľ, nedarí sa nám," poznamenal Paločko.

Viac o téme: HC Košice HK Poprad Michal Chovan Martin Hrnčár Dan Ceman