VIDEO Po hrôzostrašnom rozbehu prišlo tretie víťazstvo Košíc v rade, Zvolen zdolal Nitru

Radosť hráčov HC KošiceRadosť hráčov HC Košice Zdroj: TASR/Milan Kapusta

KOŠICE - Hokejisti HC Košice zvíťazili v piatkovom zápase 9. kola Tipos extraligy nad HK Poprad 4:1. Bol to pre nich tretí triumf v sezóne, po ktorom majú na konte 9 bodov. Poprad prehral tretíkrát za sebou a má 11 bodov.

Kapitán HC Košice Michal Chovan dosiahol bilanciou 1+1 svoj 600. bod v slovenskej extralige. Najnovšia akvizícia "oceliarov" brankár Roman Durný ešte nenastúpil a bol v pozícii náhradníka Dominika Riečického. V drese "kamzíkov" debutoval útočník Markus Suchý.

HC Košice - HK Poprad 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Góly: 24. Leskinen (Campbell, Southorn), 30. Deyl (Olsson, Chovan), 32. Chovan (Bartánus, Watling), 57. Campbell (Deyl) - 31. Paločko (Svitana, Meliško). Rozhodovali: Novák, Smrek - Tvrdoň, Durmis, vylúčení: 5:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 702 divákov.

Michalovciam stačil na ľade Liptovského Mikuláša jediný gól

Hokejisti tímu HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili na ľade Liptovského Mikuláša 1:0. O jediný gól duelu sa postaral v 35. minúte presnou strelou Adam Lapšanský. Zemplínčania tak ukončili päťzápasovú sériu prehier. Liptáci naopak nedokázali nadviazať na výhru z predchádzajúceho kola v Banskej Bystrici a prehrali štvrtýkrát z uplynulých piatich duelov.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Ingema Michalovce 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 35. Lapšanský (Buc, Pavlovs). Rozhodovali: Korba - Jobbágy, Janiga, vylúčení: 1:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 900 divákov.

Banská Bystrica zdolala Nové Zámky

Hokejisti Banskej Bystrice prerušili sériu dvoch prehier, keď v piatkovom 9. kole Tipos extraligy triumfovali v Nových Zámkoch 3:1. Pre Zámčanov to je tretia prehra v ročníku.

HC MIKRON Nové Zámky – HC 05 Banská Bystrica 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 43. Ondrušek – 18. Tamáši (Ďatelinka), 37. J. Sukeľ (Gašpar, Urbánek), 60. Bíreš. Rozhodovali: Goga, Fridrich – Synek, Junek, vylúčení: 4:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Spišská Nová Ves zdolala Prešov po nájazdoch

Hokejisti HK GROTTO Spišská Nová Ves zvíťazili na ľade HC MV Transport Prešov 3:2 po predĺžení a nájazdoch. Rozhodujúci premenil Andreas Štrauch. Spišiaci triumfovali v treťom zápase za sebou a so 14 bodmi sú priebežne na 4. mieste tabuľky. Pre Prešov to bola tretia prehra v rade, po ktorej na 5. mieste strácajú bod na Spišiakov.

HC MV Transport Prešov - HK GROTTO Spišská Nová Ves 2:3 sn (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 17. Nauš (Gerlach), 49. Girduckis - 18. Majdan (Romaňák, Salituro), 39. Verbeek, rozhodujúci sam. nájazd Štrauch. Rozhodovali: Štefik, Hronský - Jedlička, Jurčiak, vylúčení: 6:3 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 1380 divákov.

Zvolen s tesnou výhrou proti Nitre

Hokejisti Zvolena zvíťazili nad Nitrou 4:3 a odčinili tak vysokú prehru na Slovane (2:10) z predchádzajúceho kola. Držia si zároveň tretie miesto v tabuľke. Hráči spod Zobora doposiaľ na klziskách súperov v tejto sezóne nevyhrali.

Vedenia v zápase sa ujali hostia v štvrtej minúte po chybe Mudráka, keď si únik i brankára Trenčana vychutnal Holešinský. Domáci odpovedali už o dve minúty po strele Barcíka a dorážke Marcineka. Nitrania následne nevyužili tri vyložené šance a pykali v druhej tretine z druhej dorážky v podaní Jedličku.

Na 2:2 potom vyrovnal z medzikružia voľný Donaghey, keď zamietol zabudnutý puk za sebou. Lenže do prestávky sa postaral o vedenie Zvolena peknou strelou z kruhu tiesnený Hecl, keď videorozhodca nevedel posúdiť, či nepredchádzal tejto gólovej situácii ofsajd.

Na začiatku tretej tretiny po akcii štvrtej lajny vyrovnal na 3:3 z pravej strany pohotový Molnár a zaknihoval prvý seniorský gól v extralige. Následne na opačnej strane mieril do žŕdky Hecl, no napokon v 54. minúte rozhodol o troch bodoch pre domáci tím z kruhu strelou po ľade obranca Hanna.

HKM Zvolen – HK Nitra 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Góly: 6. Marcinek (S. Barcík, Hraško), 28. Jedlička (Langkow, Zuzin), 37. Hecl (Sideroff), 54. Hanna (Huntebrinker) – 4. Holešinský, 35. Donaghey (Myklukha, Honzík), 44. O. Molnár (R. Varga, Pupák). Rozhodovali: Baluška, Výleta – Kacej, M. Orolin, vylúčení na 2 min: 2:0, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2086 divákov

Viac o téme: HC Košice HK Poprad Michal Chovan