VIDEO Škriniarov Inter zdolal Gyömbérovu Salernitanu, Neapol s Lobotkom natiahol víťaznú šnúru

Edin Džeko, Lassana Coulibaly a Tonny VilhenaEdin Džeko, Lassana Coulibaly a Tonny Vilhena Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

MILÁNO - Futbalisti Interu Miláno vyhrali v dueli 10. kola talianskej ligy nad Salernitanou 2:0 a v tabuľke im patrí siedma priečka. Milan Škriniar hral za domácich v pozícii kapitána celý zápas, za Salernitanu mal plnú minutáž ďalší slovenský obranca Norbert Gyömbér.

Inter sa ujal vedenia už po necelej štvrťhodine hry, keď skóroval Lautaro Martinez prudkou strelou spoza šestnástky k pravej žrdi. Favorit znásobil svoj náskok v 58. minúte zásluhou Nicolu Barellu po dlhej lopte od Hakana Calhanoglua. Barella zaznamenal aj asistenciu pri prvom góle. Domáci si pripísali druhú ligovú výhru za sebou, Salernitana je dvanásta.

Nicolo Barella a Lautaro Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

Immobile sa zranil

Lazio Rím v dueli tímov z popredia tabuľky remizovalo s Udinese 0:0. Už po polhodine hry musel ihrisko opustiť pre zranenie kapitán domácich Ciro Immobile.

Spezia Calcio na lavičke so slovenským útočníkom Davidom Strelcom remizovala s Cremonese 2:2.

Neapol natiahol šnúru víťazstiev

Futbalisti SSC Neapol natiahli šnúru víťazstiev vo všetkých súťažiach na desať. V nedeľnom dueli zdolali doma Bolognu 3:2 a na čele tabuľky majú dvojbodový náskok pred Atalantou Bergamo. Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka hral za domácich do 82. minúty.

Holandský útočník Joshua Zirkzee poslal Bolognu do vedenia v 41. minúte. Ešte v prvom polčase dokázal manko favorita zmazať Juan Jesus a Hirving Lozano zvýšil v 49. minúte na 2:1 pre Neapol. Musa Barrow ešte odpovedal vyrovnávajúcim zásahom, no o troch bodoch pre domácich rozhodol Nigérijčan Victor Osimhen v 69. minúte. Neapol si v lige pripísal šiesty triumf v sérii.

Hirving Lozano oslavuje gól Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Alessandro Garofalo/LaPresse

Na tretiu priečku poskočilo milánske AC po výhre na ihrisku Hellasu Verona 2:1, ktoré zariadil v 81. minúte Sandro Tonali. AC zaostáva za Neapolom o tri body.