Hokejová rodina znova svedkom prepisu štatistík: Ovečkin prekonal ďalší míľnik v NHL

Hviezda Washingtonu Capitals Alexander Ovečkin sa teší z góluHviezda Washingtonu Capitals Alexander Ovečkin sa teší z gólu Zdroj: SITA/AP/Jess Rapfogel

WASHINGTON - Ruský hokejista Alexander Ovečkin prekonal ďalší míľnik v NHL a priblížil sa rekordu Wayna Gretzkého.

Pri víťazstve jeho Washingtonu Capitals nad Vancouverom Canucks 6:4 zaznamenal už 159. duel s dvoma a viac gólmi v základnej časti NHL a posunul sa na druhé miesto historických štatistík.

Tridsaťsedemročný kanonier, ktorý strávil celú zámorskú kariéru v drese Capitals, prekonal Bretta Hulla. Ten odohral 158 takýchto duelov. Na čele historickej štatistiky je Gretzky so 189 dva a viacgólovými duelmi.

Legendárny Kanaďan kraľuje v rovnakej štatistike aj v základnej časti spolu s play off, kde odohral 212 viacgólových zápasov, druhý je Hull (174) a na tretiu priečku sa už posunul Ovečkin (168), keď preskočil Maria Lemieuxa.

Kapitán Washingtonu zaznamenal okrem dvoch gólov aj dve asistencie a najväčšou mierou sa pričinil o triumf nad Vancouverom.

Pomohlo mi aj šťastie

"Aj v predchádzajúcich zápasoch som mal dobré šance, no i teraz mi pomohlo pri prvom góle šťastie. Ale v takejto situácii to beriete. Boli to moje prvé góly v sezóne," povedal Ovečkin, ktorý má na konte už 782 presných zásahov a v historickej tabuľke strelcov znížil náskok druhého Gordieho Howea na 19 gólov. Na čele je Gretzky s 894 zárezmi.

Capitals išli do tretej tretiny s mankom 2:4, no štyrmi gólmi duel otočili a trénerovi súpera Bruceovi Boudreauovi nedopriali radosť z jubilejného 600. víťazstva v NHL.

Alexander Ovečkin, Conor Sheary Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Jess Rapfogel

"Odohrali sme naozaj skvelú tretiu tretinu, asi najlepšiu tento rok, najmä v ofenzíve. Celý čas sme útočili a tlačili," pochvaľoval si tréner Washingtonu Peter Laviolette.

Najviac viacgólových zápasov v ZČ: 189 - Wayne Gretzky, 159 - Alexander Ovečkin, 158 - Brett Hull, 154 - Mario Lemieux, 147 - Gordie Howe, 143 - Phil Esposito, 139 - Marcel Dionne, 135 - Mike Gartner

Viac o téme: Washington Capitals Alexander Ovečkin Gordie Howe Wayne Gretzky