VIDEO Tréner Košíc si to pod Urpínom predstavoval inak: Debata v druhej prestávke bola prospešná

Gólová radosť hokejistov KošícGólová radosť hokejistov Košíc Zdroj: TASR/Ján Krošlák

BANSKÁ BYSTRICA - V utorňajšej predohrávke 11. kola Tipos extraligy sa z výhry 6:5 na ľade Banskej Bystrice tešili hokejisti Košíc aj vďaka presilovkám. Strelili šesť gólov, z toho polovicu dosiahli v početných výhodách, pričom ubránili takmer dvojminútové oslabenie o dvoch hráčov.

Napriek tomu však inkasovali až päťkrát. Gólová prestrelka tak príliš netešila ani trénera víťazného hosťujúceho tímu Dana Cemana:

"Nebol to taký zápas, aký sme si predstavovali. Nezachytili sme začiatok. Problém nám robila hlavne štvrtá formácia Banskej Bystrice. Veľmi nám pomohlo, že sme ubránili dlhé oslabenie troch proti piatim. V druhej prestávke sme mali v šatni dobrú debatu a bola prospešná, pretože v tretej tretine sme hrali oveľa lepšie ako prvé dve. Dostávali sme puk rýchlejšie dopredu, boli sme nebezpečnejší. Tretia tretina bola skvelá. Veľmi nám pomohli presilovky, ktoré nám v podstate vyhrali tento zápas."

Banskobystričania štyrikrát v zápase viedli, no i napriek tomu ho nedotiahli do víťazného konca.

Príčiny hľadal tréner spod Urpína Rudolf Jendek: "Príliš veľa gólov sme na môj vkus inkasovali. Zápas sme si dobre rozohrali, ale vždy nejakou fatálnou chybou sme si nechali streliť gól. Dostávali sme sa tak neustále pod tlak. Do poslednej tretiny sme vstupovali s tým, že môžeme zápas zlomiť na našu stranu, avšak dostavili sa dve fatálne chyby. Faul v strednom pásme, zbytočná sekera, presilovka súpera, pričom sme vedeli, že Košice majú početné výhody výborné, čiže nemohli sme si dovoliť faulovať. Prijmem fauly okolo bránky tohto druhu, ale aby sa niečo také udialo v strednom pásme, to je vylúčené. Samozrejme nehovoriac o poslednej chybe pri góle na 4:6. Skúsili sme dať do záveru všetky sily, ale čas na vyrovnanie nám už bohužiaľ nezostal."

Viac o téme: HC Košice HC 05 Banská Bystrica Rudolf Jendek Dan Ceman