Trnava potvrdila pod Dubňom rolu favorita, bezzubému Trenčínu nestačilo na gól ani 20 striel!

Na snímke vľavo hráč MFK Zemplín Michalovce Brain Peňa, vpravo hráč AS Trenčín Kelvin PiresNa snímke vľavo hráč MFK Zemplín Michalovce Brain Peňa, vpravo hráč AS Trenčín Kelvin Pires Zdroj: TASR/Roman Hanc

ŽILINA - Futbalisti MŠK Žilina prehrali v 15. kole Fortuna ligy so Spartakom Trnava 1:2. Hostia po bezduchom výkone v Podbrezovej chceli pod Dubňom zabodovať naplno a ich plán začal napĺňať v 21. minúte Kyriakos Savvidis.

Domáci následne po zmene strán vyrovnali v 48. minúte z kopačky najlepšieho strelca tímu Dávida Ďuriša. Trnavský sen o troch bodoch premenil v realitu v 67. minúte Martin Bukata, ktorý využil zaváhanie žilinskej obrany.

MŠK tak zaknihoval tretiu prehru v sérii, hostia po kompaktnom výkone stiahli náskok vedúceho Slovana Bratislava v tabuľke na štyri body, prišli však o zranených Samuela Štefánika a Savvidisa.

15. kolo Fortuna ligy:
MŠK Žilina – FC Spartak Trnava 1:2 (0:1)
Góly: 48. Ďuriš - 21. Savvidis, 67. Bukata, Rozhodovali: Marhefka – Poláček, Košecký, ŽK: Leitner, Ďuriš - Čurma, Procházka, Bukata, 2255 divákov

MŠK Žilina: Ľ. Belko – Anang (61. Rusnák), Leitner, Nemčík (C), Bari – Myslovič, Kopas, Gidi (M. Sauer) – Kaprálik (72. Galčík), Jambor (72. Jibril), Ďuriš

Spartak Trnava: Takáč - Koštrna, Štetina, Čurma, Mikovič (C) - R. Procházka, Savvidis (49. Kóša), Bukata, Štefánik (17. Azevedo) - Taiwo (80. Boateng), Bolaji

hlasy po zápase:

Jaroslav Hynek, tréner MŠK Žilina: "Ja by som najskôr chcel poďakovať fanúšikom za skvelú kulisu, pretože to futbal potrebuje a sme radi, že sme takú atmosféru mali. Vnímali sme, že zápas bude ťažký,  Trnava má skúsený tím, ktorý dokáže hrať aktívne a aj v bloku. Hovorila sa, že Trnava bude hrať na kontry, čo sa aj potvrdilo.

My sme sa hľadali, hľadali sme čo si vlastne môžeme dovoliť. Držali sme loptu, ale neboli sme nebezpeční. Z prvej štandardnej situácie sme dostali gól, čo nás však donútilo k aktivite. Brvno Trnavy bolo kľúčové aby sme ostali v hre. Chceli sme byť následne aktívni, priamočiari, podarilo sa nám po tlaku vyrovnať na 1:1.

Prišla však pasáž kedy sme poľavili v aktivite, dostali sme gól a už bolo náročné proti tak skúsenému tímu ako je Trnava vyrovnať. Museli sme riskovať, robili sme však chyby, strácali sme lopty a zápas sa nám nepodarilo otočiť, čo je škoda. Nemám však hráčom čo vyčítať v prístupe, musíme zdvihnúť hlavy a ísť ďalej."

Michal Gašparík, tréner Spartaka Trnava: "Pre nás to bol veľmi ťažký zápas, vedeli sme, že Žilina má výsledkovú minikrízu a bude to chce ju chcieť zlomiť. Žilina hrala výborne ofenzívne, my sme však išli do vedenia 1:0, potom nastal zlom, kedy sme nepremenili šancu po strele do brvna a Azevedovej hlavičke vedľa.

Následne sme prišli o troch zranených hráčov a Žilina roztočila ofenzívnu hru, vyrovnala na 1:1. Dôležité bolo, že sme v druhom polčase strhli víťazstvo na svoju stranu. Bol to však ťažký zápas, prišli sme o zranených Štefánika, Savvidisa a Taiwa, ktorý od 55. minúty nemohol behať."

Trenčania sa nezmohli ani na gól

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v sobotnom zápase 15. kola Fortuna ligy nad AS Trenčín 2:0. Domáci rozhodli o svojom triumfe v druhom polčase, keďí sa presadili Wisdom Uda Kanu a Adler Da Silva. Michalovčanom patrí v tabuľke deviate miesto s jednobodovou stratou na ôsmy Trenčín.

Na snímke vľavo hráč Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR/Roman Hanc

MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín 2:0 (0:0)
Góly: 46. Kanu, 80. Da Silva. Rozhodovali: Gemzický – Jánošík, Zemko, ŽK: Njie, Marcin, Slebodník – Bainovič. Diváci: 603.

Michalovce: Száraz – Mendez, Ranko, Magda, Kotula – Perez - Vico (89. Slebodník), Njie, Vaško – Jánošík (73. Da Silva), Kanu (81. Begala), Marcin

Trenčín: Kukučka - Yem (55. Mičuda), Pires, Ďuriška, Kozlovský - Lavrinčík (68. Witan), Gajdoš, Bainovič, Kmeť (68. Ramírez) - Soares (83. Demitra), Kupusovič (55. Emeka)

hlasy po zápase: /zdroj: mfkzemplin.sk/
Norbert Hrnčár, tréner Michaloviec: "Prvý polčas z našej strany bol nervóznejší a nesúrodý, strácali sme ľahké lopty. Dôležité bolo, že sme vzadu udržali nulu, lebo Trenčín v posledných zápasoch strelil štyri góly Slovanu, tri Skalici a štyri Trebišovu.

V druhom polčase sme to rozbalili a predviedli sme viacero fantastických akcií. Mali sme veľa gólových situácií a možností, mohli sme zápas uzavrieť skôr. Veľmi sa tešíme z víťazstva proti nepríjemnému súperovi. Z pohľadu celého zápasu je to zaslúžené víťazstvo."

Marián Zimen, tréner Trenčína: "Do zápasu sme vstúpili dobre, držali sme sa plánu, s akým sme sem prišli. Vytvorili sme si niekoľko gólových príležitostí, avšak neboli sme efektívni.

Do druhého polčasu sme nevstúpili tak, ako by sme si predstavovali, hneď sme inkasovali gól a odišla nám väčšia kvalita a trpezlivosť, aby sme zápas ešte zdramatizovali. Súper zaslúžene zvíťazil, my ideme domov bez bodu."

Ružomberčania doma len remizovali s Banskou Bystricou

Futbalisti MFK Ružomberok remizovali v 15. kole Fortuna ligy s Duklou Banská Bystrica 1:1. Derby cez kopec bolo dlho veľmi diétne na šance. V druhom polčase diváci na prvý vzruch čakali do 78. minúty, keď Filip Lichý presným pasom našiel Štefana Gereca, ten si zasekol Jakuba Uhrinčaťa a zblízka otvoril skóre – 1:0.

O tri minúty na to bolo vyrovnané, pričom ľavačkou sa presadil Michal Faško. Vzápätí na druhej strane Gerec odmietol ponuku na druhý gól.

MFK Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:0)
Góly: 78. Gerec – 81. Faško. Žlté karty: Lichý - Ľupták, Slávik, Migaľa, Richtárech.Rozhodoval: Ziemba – Roszbeck, Havlíček – 1235 divákov.

Ružomberok: Krajčírik – Morong, J. Maslo, Mojžiš, Madleňák – Zsigmund 82. Halabrín), Luterán – Tučný (82. Macejko), Chrien (63. Lichý) – Regáli – T. Bobček (63. Gerec).

Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Uhrinčať, Willwéber – Slávik (89. Gašparovič), B. Ľupták (89. Pišoja), Faško, Richtárech, Rymarenko (69. Hanes) – Polievka (90 +. Jackuliak), Franko (69. Depetris). Ján Svrček

Peter Struhár, tréner Ružomberka: „V prvom polčase sme chceli v útočnej zóne na súpera vytvárať tlak. Boli situácie, keď sme vedeli získať loptu, trochu nám ale chýbala kvalita v ofenzíve. Keď sme sa aj dopredu dostali, prišla zlá prihrávka.

Chýbalo mi tiež väčšie tlačenie sa do pokutového územia súpera, kde sme nebývali ani v dostatočnom počte. Na môj vkus tam bolo tiež málo centrov. V druhej polovici bol zámer tlak stupňovať. Myslím si, že v tejto sme boli lepším mužstvom. Dali sme gól, no nemalo by sa stať, aby sme hneď aj inkasovali.“

Michal Ščasný, tréner Banskej Bystrice: „Na ťažkom teréne sme videli zaujímavý zápas. Jedno i druhé mužstvo malo šance. Prvých pätnásť-dvadsať minút sme celkom dobre kombinovali. Mali sme aj jednu pološancu. Potom prišli naše ľahké straty a Ružomberok bol lepším tímom. V druhom polčase sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Bol to otvorený zápas. Získali sme veľmi cenný bod, na pôde silného súpera, pričom remíza."

Zlaté Moravce naplno zabodovali

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce zvíťazili v sobotňajšom zápase 15. kola Fortuna ligy na ihrisku MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:1. V stretnutí posledných dvoch tímov tabuľky padli góly až po prestávke. Hostia sa ujali vedenia v 67. minúte, keď si strelu Denisa Dugu nešťastne zrazil do siete jeden z domácich obrancov.

O desať minút pridal poistku striedajúci Adam Brenkus strelou k pravej žrdi. Domácim sa v závere podarilo už len skorigovať výsledok zásluhou Mihajila Popoviča. Zlaté Moravce sa vďaka tretiemu víťazstvu v sezóne odlepili z 11. miesta a preskočili Skalicu, Liptovský Mikuláš zostal na poslednej priečke.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - FC ViOn Zlaté Moravce 1:2 (0:0)
Góly: 90.+1 Popovič - 67. Duga, 77. Brenkus. Rozhodovali: Očenáš - Straka, Ferenc, ŽK: Gaži - Suľa, Almeida, Čonka, Vestenický, xxxx divákov.

Liptovský Mikuláš: Sváček - Filinský, Mihal, Bedecs (46. Káčerík) - Totka, Václavik, Gerát, Župa - Gaži (82. Popovič), Staš (68. Laura) - Jendrišek (68. Matoš)

Zlaté Moravce: Lukáč - Almeida, Toml, Pintér, Bednár (17. Vestenický) - Suľa, Ďubek (72. Brenkus), Duga, Čonka - Mondek - Niarchos

Jozef Kostelník, tréner Mikuláša: "Nezvládli sme dôležitý zápas. V prvom polčase sa nám zranil Bedecs a museli sme to preskupiť. Prvý gól bol vlastne vlastný, hostia boli lepší v strede poľa, my sme si nejaké šance nevypracovali a škoda, že sme dali kontaktný gól neskoro. Keď bolo ultimátum o mojom zotrvaní, tak by sa to malo dodržať."

Ivan Galád, tréner Moraviec: "Sme veľmi radi, že sme vyhrali a aj v ďalších zápasoch sa budeme snažiť, aby sa nám darilo robiť radosť sebe, ľuďom a majiteľovi. Chcem oceniť korektné prostredie, tak by mal vyzerať futbal aj keď sa bojuje o body."

Viac o téme: FC Spartak Trnava AS Trenčín MŠK Žilina MFK Ružomberok MFK Zemplín Michalovce FC ViOn Zlaté Moravce MFK Tatran Liptovský Mikuláš MFK Dukla Banská Bystric