VIDEO Košice v derby zdolali Slovan po predĺžení, Nové Zámky uspeli v Prešove

Na snímke tréner Košíc Dan CemanNa snímke tréner Košíc Dan Ceman Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Hokejisti HC Košice triumfovali v derby na ľade Slovana Bratislava 2:1 po predĺžení. Piatkový duel 13. kola Tipos extraligy rozhodol v 64. minúte v presilovke Michal Chovan.

"Belasí" po prehre prišli o prvé miesto v tabuľke, na ktoré sa dostali Nové Zámky, tie však odohrali o zápas viac. Košice poskočili na 8. miesto.

Úvod patril Košičanom, ktorí si vytvorili niekoľko gólových šancí, ale nedokázali ich premeniť aj vďaka dobrým zákrokom Jareda Coreaua. Potom sa potvrdilo pravidlo nedáš - dostaneš a v 8. minúte išli do vedenia domáci. Patrik Maier vypálil z ľavého mantinelu a puk išiel od žŕdky do siete. Košičania boli aj ďalej aktívnejší a Coreaua sa im podarilo zlomiť v 14. minúte, keď sa presadil Jakub Ferenc.

V závere tretiny nevyužili hostia minútovú presilovku o dvoch hráčov. V druhom dejstve tempo upadlo a päťtisícová kulisa veľa šancí nevedela. V 30. minúte išiel sám na brankára Oliver Jokeľ, ale hostí do vedenia neposlal. V treťom dejstve zatlačil Slovan, no dve veľké šance zmaril brankár Dominik Riečický.

V popredí vľavo Adam Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

V 50. minúte opečiatkoval Radoslav Tybor žŕdku a päť minúte pred koncom nevyužil Ville Leskinen samostatný únik. Duel tak dospel do predĺženia. Necelé dve minúty pred jeho koncom išiel na trestnú Matthew MacKenzie a v presilovke rozhodol Michal Chovan.

Tipos extraliga - 13. kolo:

HC Slovan Bratislava - HC Košice 1:2 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Góly: 8. Maier (Pecararo, Harris) - 14. Ferenc (Lamper), 64. Chovan (Jääskeläinen). Rozhodovali: Orolin, J. Konc ml. - Durmis, Knižka, vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 5032 divákov.

Nové Zámky si vezú body z Prešova

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili na ľade HC MV Transport Prešov 4:1. Pripísali si štvrté víťazstvo v sérii a desiate v sezóne. Šarišania viedli po prvej tretine 1:0, o zisku troch bodov rozhodli

Novozámčania v druhej časti, ktorá sa skončila 3:0 v ich prospech. Víťazný gól dal v 28. minúte Juraj Mikúš, keď skóroval 63 sekúnd po vyrovnávajúcom góle Roberta Jacksona.

HC MV Transport Prešov - HC MIKRON Nové Zámky 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Góly: 7. Gerlach (Nauš, Martin) - 27. Jackson (Farley), 28. J. Mikúš (Šišovský, Barto), 34. Farley (Ligas), 60. Števuliak. Rozhodovali: Goga, Novák - Jurčiak, Tvrdoň, vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0.

Spišská Nová Ves doma zdolala Trenčín

Hokejisti HK GROTTO Spišská Nová Ves zvíťazili nad HK Dukla Trenčín 3:2. Dvomi gólmi sa na víťazstve domácich podieľal kanadský útočník Dante Salituro. Rozhodcovia prerušili duel počas tretej tretiny po tom, ako medzi striedačky padla dymovnica.

Pre Spišiakov to bolo siedme víťazstvo v sezóne, po ktorom majú na konte 21 bodov a upevnili si priebežnú štvrtú priečku. Trenčania, ktorí odohrali všetkých 13 doterajších zápasov na klziskách súperov, sú s 11 bodmi na poslednom 12. mieste.

HK GROTTO Spišská Nová Ves - HK Dukla Trenčín 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Góly: 1. Salituro (Vandas, Verbeek), 15. Štrauch (Majdan, Vandas), 52. Salituro (Ordzovenský, Rapáč) - 11. Thelin (Flick, Valach), 54. Flick (Pietroniro, Čacho). Rozhodovali: Smrek, Korba - Bogdaň, Stanzel, vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2130 divákov.

Zvolen zvíťazil nad Liptovským Mikulášom

Hokejisti Zvolena zvíťazili nad Liptovským Mikulášom 6:5 po predĺžení, pričom stratili v domácom prostredí prvý bod v tejto sezóne. Duel mal dvoch dvojgólových strelcov na zvolenskej strane Hecla a Zuzina. Na opačnej strane sa prezentoval hetrikom Handlovský.

Do vedenia išli hostia vo 4. minúte, keď sa po buly presadil spoza kruhu pohotový Šmída. Domáci odpovedali do troch minút Heclom a tento hráč otočil stav z 0:1 na 2:1. V 14. minúte sa v presilovke presadil Zuzin, vsietil prvý gól v sezóne. Lenže hostia ťažili ešte do prestávky z prevahy po skončenej presilovke, Handlovský od modrej takisto prvým gólom v sezóne znížil.

V strednom dejstve Handlovský najprv vyrovnal voľný z medzikružia, ale tretím dvojgólovým strelcom sa stal Zuzin, ktorý zakončil z kruhu bez prípravy. Liptáci potom vystriedali brankárov a opäť vyrovnali, tentoraz Saarim z dorážky na 4:4. V tretej tretine po strele Pavúka tečoval puk Handlovský a skompletizoval hetrik. Z troch bodov sa však netešil, pretože domáci vyrovnali v hre bez brankára zblízka Bondrom a v 32. sekunde predĺženia rozhodol o dvoch bodoch pre Zvolen Messner.

HKM Zvolen - MHk 32 Liptovský Mikuláš 6:5 pp (3:2, 1:2, 1:1 - 1:0)
Góly: 7. Hecl (Sideroff, Huntebrinker), 11. Hecl (Zuzin, Langkow), 14. Zuzin (Messner, Huntebrinker), 28. Zuzin (Hain), 58. R. Bondra (Viedenský, Zuzin), 61. Messner (Hecl, Huntebrinker) - 4. Šmída (Saari), 20. Handlovský (Walega, Drábek), 25. Handlovský (Kuru, Michalík), 35. Saari (Pavúk, Marek Hudec), 50. Handlovský (Pavúk, Michalík). Rozhodovali: Baluška, Fridrich - Kacej, M. Orolin, vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1725 divákov.

Banská Bystrica triumfovala v Michalovciach

Hokejisti HC ´05 Banská Bystrica zvíťazili na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 4:2. Vrátili tým súperovi prehru 2:3 z prvého vzájomného duelu v sezóne. Michalovce majú po 13 odohratých stretnutiach 17 bodov a sú na priebežnom 6. mieste. Banská Bystrica je s 15 bodmi na 10. mieste.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC ´05 Banská Bystrica 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Góly: 12. Žitný (Glazkov, Vašaš), 36. Osburn (Zabusovs, Lapšanský) - 4. Troock, 25. Gašpar (Sukeľ, Bačik), 37. Jendek (Björkung), 59. Bačik (Tamáši, Kabáč). Rozhodovali: Žák, Moller - Ordzovenský, D. Konc ml., vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2752 divákov.

Nitra si poradila s Popradom

Hokejisti Nitry zdolali HK Poprad 3:2. "Corgoni" sa tak revanšovali súperovi za prehru 1:5 z 2. kola na popradskom ľade. "Kamzíci" dokázali v priebehu zápasu zmazať dvojgólové manko, no napriek tomu v Nitre nezískali ani bod. O výhre domácich rozhodol v 49. minúte premiérovým gólom v sezóne Filip Krivošík.

HK Nitra - HK Poprad 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Góly: 12. Bajtek (Lacka, Gajdoš), 16. Tvrdoň (Švarný, Solenský), 49. Krivošík (Holešinský, Morrison) - 35. Záborský (Kukuča, Vainio), 41. Mlynarovič (Valigura). Rozhodovali: Stano, Výleta - Synek, Haringa, vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: Pekarčík (Nitra) TH za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2379 divákov.

Viac o téme: HC Košice HKM Zvolen HC Slovan Bratislava MHk 32 Liptovský Mikuláš HC MV Transport Prešov. HC MIKRON Nové Zámky