Tvrdá rana pre Španielsko: Tri týždne pred štartom MS prišlo o najlepšieho útočníka!

Zranený Álvaro Morata na trávnikuZranený Álvaro Morata na trávniku Zdroj: Profimedia

MADRID - Španielsky futbalista Alvaro Morata z Atletica Madrid musel v sobotnom stretnutí La Ligy na pôde Cádizu (2:3) predčasne striedať pre zranenie. Klub informoval, že má pomliaždené chodidlo.

Tridsaťročný útočník nemohol pokračovať v zápase po zákroku súperovho obrancu, ktorý mu v 7. minúte prišliapol pravé chodidlo. Moratu v 10. minúte na trávniku nahradil Matheus Cunha.

Do nadchádzajúcich MS v Katare zostáva necelý mesiac a pre reprezentačného trénera Luisa Enriqueho je Morata prvá voľba na post hrotového útočníka. Enrique musí svoju finálnu súpisku potvrdiť do 11. novembra, šampionát pre Španielov odštartuje 23. novembra duelom proti Kostarike, pripomenula agentúra AP.

Viac o téme: Španielsko Álvaro Morata Atlético Madrid CF Cádiz FC