VIDEO Dokonalý návrat! Juraj Slafkovský strelil svoj druhý gól v NHL

Juraj Slafkovský a Chris Wideman sa tešia z góluJuraj Slafkovský a Chris Wideman sa tešia z gólu Zdroj: Profimedia

ST. LOUIS - Slovenský hokejista Juraj Slafkovský strelil svoj druhý gól v NHL a pomohol tak Montrealu Canadiens k divokej výhre na ľade St. Louis Blues.

Draftová jednotka sa presadila v presilovej hre a vyrovnávala na priebežných 3:3. Canadiens napokon zvíťazili 7:4 po hetriku Christiana Dvoraka.

Slafkovský podal skvelý výkon. Na ľade strávil 10 minút a 23 sekúnd, vyhral jedno vhadzovanie, pripísal si jednu strelu, dva hity a v 27. minúte bol blízko gólu, keď brankár domácich Jordan Binnington vytlačil jeho pokus na tyčku.

Veľký moment nášho hokejistu prišiel v 34. minúte počas presilovej hry Montrealu. Košický rodák si vymenil puk s obrancom Chrisom Widemanom a nechytateľnou strelou z prvej nedal šancu Binningtonovi. Vyrovnal tak na 3:3 a naštartoval obrat Canadiens, ktorí prehrávali 1:3, ale piatimi gólmi za sebou otočili na 6:3.

"Cítim sa už na 100 percent zdravý. Je nepríjemné, keď nemôžete hrať a zápasy len sledujete. Strela mi dnes sadla, mal som šťastie, že to išlo dnu," povedal talentovaný Slovák pre nhl.com.

Pre Slafkovského je to druhý gól v šiestom zápase v NHL, prvýkrát sa presadil v domácom zápase Canadiens proti Arizone Coyotes. Potom však vynechal tri stretnutia pre zranenie hornej časti tela.

Slávny kanadský klub vyhral druhý zápas po sebe a má šiestu najlepšiu bilanciu vo Východnej konferencii. Najbližšie sa predstaví v stredu v noci na ľade Minnesoty Wild.