Staronová tvár a prvý hráč Vegas v histórii: Nitra po odchode kľúčového hráča angažovala posily

Róbert Varga, Jozef Baláž a Mário Múčka oslavujú postup Nitry do fináleRóbert Varga, Jozef Baláž a Mário Múčka oslavujú postup Nitry do finále Zdroj: SITA/Martin Havran

NITRA - Po odchode najproduktívnejšieho hráča tímu Adriána Holešinského pribudli do kádra hokejistov HK Nitra dvaja útočníci. Staronovou tvárou je Jozef Baláž, ktorý pod Zoborom pôsobil v uplynulej sezóne 2021/2022. Klub na oficiálnej stránke informoval aj o angažovaní 26-ročného Kanaďana Reida Dukea.

Duke absolvoval celú doterajšiu kariéru v zámorí, v uplynulých piatich sezónach pôsobil v AHL. Odohral v nej celkovo 165 zápasov, v ktorých nazbieral 49 kanadských bodov (25+24) a 151 trestných minút.

"Nebolo jednoduché dostať ho k nám. Veríme, že mu Nitra sadne a pomôže nám dostať sa vyššie. Je to dôrazný typ centra so šikovnými rukami, ktorého sme sledovali a dobré referencie nám dodal aj obranca Macoy Erkamps, ktorý s ním pôsobil ešte v kanadských juniorkách," uviedol riaditeľ HK Nitra Miroslav Kováčik.

Reid Duke bol prvý podpísaným hráčom v histórii klubu Vegas Golden Knights.

Hokejista Nitry Jozef Baláž Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Baláž absolvoval v Nitre vydarenú sezónu 2021/2022, v ktorej sa s tímom dostal do extraligového finále a zároveň sa premiérovo dostal aj do reprezentácie. V 62 extraligových zápasoch nazbieral 39 bodov. Následne zamieril do Karlových Varov, ale v tíme českého extraligistu nemal dostatok priestoru. V 13 zápasoch zápasoch strelil dva góly.

"Sme veľmi radi, že sa nám podarilo dotiahnuť príchod týchto dvoch útočníkov. Pracovali sme na tom už dlhšie. Vyšlo to tak, že prichádzajú v situácii, keď odišiel Aďo Holešinský, avšak nebol to zámer. Jozefa dobre poznáme a tešíme sa z jeho návratu," dodal Kováčik.

Viac o téme: Adrián Holešinský Reid Duke Jozef Baláž
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/HK Nitra
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy