VIDEO Nepríjemný hit na Slafkovského vyústil do bitky: Spoluhráči ho išli pomstiť!

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský inkasoval hitSlovenský hokejista Juraj Slafkovský inkasoval hit Zdroj: Reprofoto - Twitter/Scott Matla

MINNESOTA - Hokejisti Montrealu Canadiens prehrali v nočnom zápase NHL na ľade Minnesoty Wild 1:4. Slovenský hokejista Juraj Slafkovský sa do kanadského bodovania nezapísal.

Talentovaný útočník hral vo štvrtom útoku po boku Jakea Evansa a Rema Pitlicka. Na ľade strávil 12 minút a 26 sekúnd a raz si zahral aj v presilovke. Pripísal si jednu zblokovanú strelu, jeden hit a dve trestné minúty.

80 sekúnd pred koncom záverečnej tretiny inkasoval pri mantineli tvrdý hit od nízkeho Rakúšana Marca Rossiho, po ktorom zostal otrasený ležať na ľade a neskôr odišiel s bolestivou grimasou na striedačku.

Spoluhráči na čele s Evansom a Arberom Xhekajom ho okamžite išli pomstiť a strhla sa hromadná potýčka.

"Je to trochu nebezpečné miesto na podobný zákrok. Viem, že Slaf je v poriadku. Od chlapcov bolo pekné, že mu pomohli," povedal po zápase kapitán Montrealu Nick Suzuki.

Podľa informácií Journal de Montreal košický rodák neutrpel žiadne zranenie.

"Bol na konci striedania, unavený. Musel by som sa pozrieť z rôznych pohľadov, či to bolo nebezpečné, alebo nie. NHL nie je ľahká súťaž," dodal tréner Martin St. Louis.

Jediný gól "The Habs" strelil práve Suzuki. Minnesota si už víťazstvo postrážila, v 57. minúte ho Matthew Boldy spečatil gólom do prázdnej bránky.