Slováci statočne bojovali, ale prekvapenie sa nekonalo: O postup sa pobijú s Poľskom

Slovenskí florbalisti Slovenskí florbalisti Zdroj: Profimedia

WINTERHUR - Slovenskí florbalisti neuspeli vo svojom záverečnom dueli v základnej A-skupine na MS vo florbale. Vo Winterthure podľahli domácim Švajčiarom 3:9 a v tabuľke obsadili tretie miesto. V stredu nastúpia o 16.00 h v baráži o postup do štvrťfinále proti Poľsku.

Slováci mali aj v treťom stretnutí nevydarený úvod a po štrnástich minútach prehrávali už 0:4. V skupine tak prehrali všetky prvé tretiny a v každej inkasovali od súpera minimálne tri góly.

Do prvej prestávky síce znížili na 2:4, ale v ďalšom priebehu hry už na favorizovaného súpera nestačili a prehrali o šesť gólov. Švajčiarsko vyhralo skupinu so ziskom piatich bodov, na druhej priečke skončili so štyrmi Fíni. Oba tímy si vybojovali miestenku vo štvrťfinále.

MS vo florbale, A-skupina:

Slovensko - Švajčiarsko 3:9 (2:4, 0:2, 1:3)
Góly: 17. Pažák (Gašparík), 20. Nehila (Pažák), 44. Dudovič (Gašparík) - 5. Braillard, 7. Zaugg (Mock), 8. Heller (Meier), 14. Schiess (Maurer), 29. Laely (Riedi), 31. Laely (Riedi), 47. Mendelin (Kanzig), 58. Burki (Mendelin), 58. Ruegger (Mock). Rozhodovali: Sjogren, Ellis (obaja Fín.), vylúčení: 2:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2000 divákov.

zostava SR: Kohút - Hatala, Miške, Mirt, Pažák, Kozák, Košarišťan - Dudovič, Gašparík, Gál - Ujhelyi, Cvacho, Nehila - Kelemen, Virga, Kvasnica - Kubovič, Gajdoš, Bačinský

hlasy po zápase:

Radomír Mrázek, tréner SR: "Vstup do zápasu bol ako v ostatných. Strácali sme loptičky, robili individuálne chyby. Nezachytili sme rýchlosť Švajčiarov, v ktorej boli schopní hrať s loptičkou. Jednoducho nie sú na to chlapci zvyknutí. Viac-menej bolo rozhodnuté behom desiatich minút. Chytili istotu na hokejky a my sme sa snažili hľadať to, aby sme ich čo najviac pribrzdili. Celkom sa nám to podarilo na konci druhej tretiny.

Hodnotenie nemôže byť pozitívne, ale taká je realita a rozdiel medzi tímami je veľký. My sme mohli pomýšľať na lepší výsledok iba za predpokladu, že udržíme tlak a vyvarujeme sa individuálnym chybám. To sa nám nepodarilo a tým pádom je prehra ešte milosrdná, pretože Švajčiari tam mali šancí mnoho.

Asi by sme sa nemali úplne ´babrať´ v tom, že dostaneme osem gólov od Fínov a deväť od Švajčiarov. Skôr si musíme v týchto zápasoch hľadať pozitívne momenty, ktoré sme schopní opakovať a sústrediť sa na to, aby sme boli schopní hrať proti súperom nášho rangu. Buďme opatrní. Čaká nás náročný zápas na koncentráciu. Cieľ je samozrejme jasný, ale zápas to bude veľmi ťažký."

Michal Pažák, kapitán SR: "V prvom rade sa chcem ospravedlniť za záver, bol to trochu skrat v hlave nie je to dobrá vizitka. Nemali sme v zápase pokoj v hlavách a na rukách. Trochu sa na výsledku možno odrazila plná hala, čo bolo pre veľa z nás niečo nové. Švajčiari boli o triedu, možno o dve lepší. Umožnili sme im zo začiatku odskočiť na 4:0, to nás stálo celý zápas, rovnako ako s Fínskom.

Je to veľký skok medzi slovenskou a švajčiarskou ligou, hlavne vo fyzickej pripravenosti je obrovský rozdiel. V tom ich musíme dobehnúť. Proti Poľsku budeme zrejme papieroví favoriti, to však na turnaji nič neznamená. Môže sa stať hocičo. Verím však v našu silu, dobrú obranu a kvalitný útok."

ďalší zápas:
Nórsko – Fínsko 2:7 (1:0, 1:5, 0:2) Góly: 14. Pedersen, 28. Hjemgard – 23. Kainulainen, 27. Heikkila, 27. Kainulainen, 29. Sikkinen, 39. Johansson, 53. Johansson, 60. Rantala