Tvrdé facky od Švajčiarov: Oba mládežnícke tímy nemali najmenšiu šancu!

Slovenská sedemnástka na tréninguSlovenská sedemnástka na tréningu Zdroj: hockeyslovakia.sk/Jakub Homoľa

POPRAD - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 17 rokov prehrali v úvodnom zápase Turnaja štyroch krajín so švajčiarskymi rovesníkmi 0:4. "Sedemnástke" tak nevyšiel vstup do domáceho podujatia a v tabuľke figurujú na poslednom štvrtom mieste.

O výsledku rozhodli oslabenia Slovákov v druhej a tretej tretine, počas ktorých dvakrát inkasovali. Švajčiari upravili na konečných 4:0 do prázdnej bránky. Zverencov trénera Rastislava Paľova čakajú na domácom podujatí v Poprade ešte dva zápasy.

V piatok 11. novembra nastúpia v Poprade o 17.00 h proti Nemecku a o deň neskôr odohrajú o 15.00 záverečný duel proti "osemnástke" Francúzska.

Turnaj štyroch krajín hráčov do 17 rokov v Poprade:

SLOVENSKO – Švajčiarsko 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Góly: 18. Meier (Cattin), 39. Körbler (Geisser, Kurt), 42. Ustinkov (Tarchini), 51. Ponzetto (Reber, Forget). Rozhodovali: Jobbágy, Snášel – Bogdaň, Riš, vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 199 divákov

Zostava SR 17: Pohanka – Radivojevič, Kupec, Lisý, Ličko, Šlank, Harvánek, Gracák, Halama – Liščinský, Svrček, Tomašec – Zálešák, Prokopovič, Feranec – Tomík, Semančík, Maruna – Bohoš, Plančár, Liška. Tréner R. Paľov.

Hlas po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/

Rastislav Paľov, hlavný tréner SR 17: "V strednej časti hry sme boli slabší, hostia mali prevahu aj vďaka trom vylúčeniam za sebou. Cez prestávku sme si v kabíne povedali, že tretiu tretinu odohráme bez vylúčenia. Bohužiaľ, prišlo už v prvom striedaní, opäť sme inkasovali. Napriek stavu 0:3 sme chlapcov nabádali, aby pokračovali v aktívnej hre, pokúsili sa dať kontaktný gól. Vedeli sme, že nás čaká v piatok zápas s Nemcami a chceli sme naň chlapcov ideálne navnadiť.“

ďalší zápas:
Francúzsko U18 – Nemecko 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

tabuľka:
1. Švajčiarsko 1 1 0 0 0 4:0 3
2. Francúzsko U18 1 1 0 0 0 5:2 3
3. Nemecko 1 0 0 0 1 2:5 0
4. SLOVENSKO 1 0 0 0 1 0:4 0

Šestnástka ukončila turnaj prehrou

Slovenskí hokejisti do šestnásť rokov ukončili svoje pôsobenie na Turnaji troch krajín prehrou 1:3 s švajčiarskymi rovesníkmi. O ich jediný presný zásah vo štvrtkovom zápase sa postaral v 56. minúte Martin Kalis.

Slováci prehrávali o dva góly už v 6. minúte výraznejšiu streleckú aktivitu ukázali až v záverečnom dejstve. Po góle Kalisa však nedokázali zdramatizovať záver stretnutia ani v power play, kde ich súper hral len so štyrmi hráčmi.

Na podujatí v českom Příbrame tak nenadviazali na výhru 5:1 nad domácim výberom. Zverencov Ivana Králika ešte čaká v piatok o 11.15 prípravný zápas proti dorastencom Sparty Praha.

Turnaj troch krajín hráčov do 16 rokov v Přibrame:

Švajčiarsko – SLOVENSKO 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Góly: 4. Aeschlimann, 6. Aeschlimann (Mercier), 23. Blaha (Schenk) – 56. Kalis (Bajza, Vajko). Rozhodovali: Čáp – Šimánek, Hnát, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 47 divákov

Zostava SR: Brezáni – Dravecký, Vajko, Čapoš, Kalman, Kubizniak, Bajza, Danko, Kohút – Dubravík, Rybnikár, Nemec – Saloň, Chrenko, Baláž – Urdák, Straka, Kalis – Habla, Čunderlík, Tomka

hlas po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/

Ivan Králik, hlavný tréner SR 16: "Korčuľovanie nebolo na ideálnej úrovni, nerobili sme správne rozhodnutia. Gól na 1:3 bol síce dobrým impulzom, no prišiel päť minút pred koncom, čo bolo neskoro. Kameňom úrazu však bol slabší pohyb. V piatok nás čaká ešte tretí zápas proti dorastencom Sparty Praha. Očakávam kvalitnú konfrontáciu, keďže s tímom Sparty môžu prísť aj starší hráči."

Viac o téme: Turnaj štyroch krajín Slovensko 17 Slovensko 16 Švajčiarsko 17