Všade dobre, doma najlepšie: Ruský útočník sa po tretíkrát vracia do Košíc

Denis Paršin na tréningu KošícDenis Paršin na tréningu Košíc Zdroj: hckosice.sk

KOŠICE - Hokejový klub HC Košice posilnil ruský útočník Denis Paršin. Tridsaťšesťročný hráč sa vracia na východ Slovenska už tretíkrát v kariére. V mužstve končia Roman Durný a Juraj Milý.

Paršin bol v minulom ročníku najlepším nahrávačom "oceliarov". Po sezóne zamieril do KHL a za Nižnekamsk nastúpil na osem stretnutí s bilanciou 0+1. V októbri sa presunul do nižšej ruskej VHL a odohral šesť zápasov za Jugru. Ruský krídelník sa v Košiciach objavil prvýkrát v sezóne 2019/20 na deväť zápasov.

"Pri Denisovi sme šli na istotu. Vieme, čo od neho môžeme očakávať a verím, že bude divákov opäť tešiť svojimi prihrávkami či gólmi. Aktuálne pracujeme na Denisovom prílete do Košíc a pevne verím, že bezproblémovo naskočí do kolotoča a bude našou oporou v nabitom programe," informoval na oficiálnej stránke športový manažér HC Košice Gabriel Spilar.

V Košiciach skončil po mesačnej skúške 24-ročný brankár Roman Durný, ktorý zamieril do Liptovského Mikuláša. Káder opustil aj útočník Juraj Milý, ten sa stal novou akvizíciou Prešova.

Viac o téme: HC Košice Denis Paršin
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Facebook/HC Košice
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy