Petra Vlhová: Online prenos z 2. kola slalomu v Levi

Petra Vlhová vo fínskom LeviPetra Vlhová vo fínskom Levi Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

LEVI - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila aj v druhom slalome novej sezóny Svetového pohára 3. miesto.

Viac o pretekoch sa dočítate TU

V nedeľných pretekoch vo fínskom Levi dosiahla najrýchlejší čas víťazka zo soboty Američanka Mikaela Shiffrinová, Vlhová strácala 10 stotín. Druhá bola Nemka Lena Dürrová (+0,7). Druhé kolo bolo na programe od 13.15 h.

V chladnejšom počasí ako v sobotu mali pretekárky jasnejší výhľad, na trať nesadala hmla. Vlhová odštartovala ako siedma a išla dynamicky. Na treťom medzičase mala 19 stotín náskok na Shiffrinovú, no v spodnej časti pribrzdila.

Urobila som chybu v nájazde

"Bolo to dnes veľmi náročné. Čas nebol zlý, ale v nájazde do roviny som urobila chybu a veľa som stratila," povedala Vlhová pre JOJ Šport. Prvé kolo nedokončila Anna Swennová-Larssonová, ktorá v sobotnom slalome skončila druhá. Švédsku spolufavoritku zastavila chyba, keď sa pošmykla na vnútornej lyži.

Viac o téme: Petra Vlhová Slalom Mikaela Shiffrinová Levi Lena Dürrová