Juraj Slafkovský si zahral v druhom útoku, Montreal utrpel doma zahanbujúci debakel

Juraj SlafkovskýJuraj Slafkovský Zdroj: Profimedia

MONTREAL - Hokejisti Montrealu Canadiens v zostave so slovenským útočníkom Jurajom Slafkovským prehrali v nočnom zápase NHL na domácom ľade s Buffalom Sabres vysoko 2:7.

Slafkovský si zahral v druhom útoku po boku Christiana Dvoraka a Brendana Gallaghera. Na ľade strávil 14 minút a 22 sekúnd a do štatistík si pripísal dve strely, dve zblokované strely a menší trest za držanie.

Hoci z tímového pohľadu nebol dnešný zápas pre slávny kanadský klub ani trochu pozitívny, výkon montrealskej dvadsiatky patril k svetlejším zjavom.

Draftová jednotka bola členom druhej presilovkovej formácie a počas stretnutia hýrila aktivitou, rozdávala presné prihrávky a patrila k najlepším hráčom "The Habs".

Domácim však absolútne nevyšiel vstup do zápasu. V 52. sekunde prehrávali už 0:2 a tretí gól inkasovali v tretej minúte úvodnej dvadsaťminútovky.

Siedmy najrýchlejší štart do zápasu v histórii

Tri góly Sabres v úvodných 2 minútach a 13 sekundách sú siedmym najrýchlejším štartom do zápasu v dejinách NHL. Rekord držia hokejisti Washingtonu, ktorí v sezóne 1986/1987 skórovali trikrát za minútu a 21 sekúnd.

"Doplatili sme na zlý štart, už sa to dobiehalo ťažko. Prvá tretina nás položila," povedal tréner Canadiens Martin St. Louis.

Vo zvyšnom priebehu duelu už hostia žiadnu drámu nepripustili a pohodlné vedenie ešte zveľadili na 7:2 a ukončili tak osemzápasovú sériu prehier.

V drese Sabres zažiaril Jeff Skinner, ktorý strelil dva góly a pridal tri asistencie, Tage Thompson mal bilanciu 1+3 a prvá lajna nazbierala dokopy päť presných zásahov a desať asistencií.

Hokejisti Buffala Sabres oslavujú Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Graham Hughes/The Canadian Press

Brankár Buffala Craig Anderson mal 29 úspešných zákrokov. Canadiens nepremenili ani jednu zo šiestich presiloviek.

Skinner potvrdil, že sa mu v Montreale darí. Svojím päťbodovým vystúpením nadviazal na výkon z minulého ročníka, kedy Canadiens v Centre Bell zničil štyrmi gólmi a jednou asistenciou, a stal sa prvým hráčom v histórii, ktorý na ľade Montrealu získal päť bodov viackrát ako raz.

"V úvode sme mali šťastie, dali sme góly a vytvorili sme si dobrú pozíciu. V bránke nás podržal Craig, celkovo to bol vydarený zápas," povedal Skinner pre nhl.com.

"Išli sme sem s jasným cieľom. Chceli sme hrať dôrazne, jednoducho a ísť priamo do bránky. Veľa sme sa bavili aj o defenzívnej stránke, pretože to nebolo dobré. Som rád, že to vyšlo a že sme konečne prelomili sériu," dodal Alex Tuch, ktorý dal gól a pridal dve asistencie.

Už v noci zo stredy na štvrtok čaká Montreal ďalší súboj, keď sa o jednej ráno nášho času predstaví na ľade Columbusu Blue Jackets.

Slafkovský má v 14 dueloch v prebiehajúcej sezóne na konte štyri body za tri góly a asistenciu.

Rangers zvíťazili na ľade Kings

Hokejisti New Yorku Rangers zvíťazili na ľade Los Angeles Kings 5:3 a dosiahli druhý triumf po sebe na klziskách súperov. O dva góly sa postaral Chris Kreider. Slovenský brankár hostí Jaroslav Halák do duelu nezasiahol.

Kings otvorili skóre už v 35. sekunde, keď sa presadil Kevin Fiala a po zásahu Gabriela Vilardiho viedli 2:0. Rangers však v prostrednej časti strelili tri góly a hoci domáci ešte v úvode tretej tretiny vyrovnali, nerozhodný stav zlomil Kreider a v závere poistil triumf do prázdnej bránky.

Fiala bol pri všetkých góloch "kráľov" (1+2), Vilardi dal svoj jedenásty gól a vylepšil si maximum zo sezóny 2020/21. Rangers vyhrali v prebiehajúcej sezóne prvýkrát po tom, ako prehrávali o viac ako jeden gól.

Výsledok NHL:

Montreal Canadiens - Buffalo Sabres 2:7 (1:3, 1:1, 0:3)
Góly: 3. Caufield (Guhle, Savard), 34. Monahan (Dadonov, Wideman) - 1. Dahlin (Thompson, Skinner), 1. Peterka (Cozens, Quinn), 3. Tuch (Dahlin, Skinner), 32. Skinner (Thompson, Tuch), 44. Jokiharju (Tuch, Thompson), 47. Thompson (Skinner, Hinostroza), 55. Skinner (Cozens, Dahlin). Brankári: Allen - Anderson, strely na bránku: 31:38, 20.984 divákov.

Los Angeles Kings - New York Rangers 3:5 (2:0, 0:3, 1:2)
Góly: 1. Fiala (Kempe, Kopitar), 7. Vilardi (Fiala, Doughty), 47. Walker (Kopitar, Fiala) - 23. Schneider (Chytil, Lafreniere), 33. Trocheck (Lindgren, Fox), 39. Kakko (Chytil, Lafreniere), 48. Kreider (Zibanejad, Fox), 60. Kreider (Vesey, Miller). Brankári: Petersen - Šesťorkin, strely na bránku: 38:25, 18.230 divákov.

Viac o téme: Jaroslav Halák New York Rangers Buffalo Sabres Montreal Canadiens Los Angeles Kings Juraj Slafkovský
  • Zdroj: ČTK, TASR, Športky