Prekonal Pelého či Messiho: Motivovaný Ronaldo vytvoril nový svetový rekord

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

DAUHA - Cristiano Ronaldo ako prvý futbalista skóroval na piatich rôznych majstrovstvách sveta.

V úvodnom zápase na šampionáte v Katare premenil v 65. minúte penaltu a dostal Portugalsko do vedenia nad Ghanou 1:0. Európski favoriti nakoniec aj zásluhou Ronalda zvíťazili 3:2.

Tridsaťsedemročný portugalský kapitán bol až do včerajšieho zápasu jedným z piatich hráčov, ktorí sa strelecky presadili na štyroch majstrovstvách sveta. Ronaldo sa teraz odpútal od Brazílčana Pelého, nemeckej dvojice Uwe Seeler, Miroslav Klose a Argentínčana Lionela Messiho.

118 gólov v národnom tíme

Pre Ronalda, ktorý pred dvoma dňami skončil po kritike klubu v Manchestri United, bol presný zásah do ghanskej siete celkovo 8. na MS. Presadil sa už v rokoch 2006 v Nemecku, 2010 v JAR, 2014 v Brazílii aj na turnaji 2018 v Rusku. V reprezentačnom drese má na konte už 118 gólov.

"Bol to nádherný okamih. Sú to moje piate majstrovstvá sveta, vyhrali sme, to je dôležité. Rekord je niečo, na čo som veľmi hrdý," povedal Ronaldo, majster Európy z roku 2016 či päťnásobný držiteľ Zlatej lopty.

Cristiano Ronaldo premieňa pokutový Galéria fotiek (29) Zdroj: SITA/AP/Darko Bandič

Na tlačovej konferencii čelil aj otázkam ku koncu v Manchestri United. "Tento týždeň sme kapitolu uzavreli. Na zvyšku nezáleží. Jediné, na čom záleží, bolo víťazstvo Portugalska," odvetil stroho. Miestnosť opustil po dvoch minútach a ďalší komentár neposkytol ani v mixzóne.

Poklony však zbieral zo všetkých strán. "Cristiano je fenomén, legenda. Za päťdesiat rokov o ňom budeme stále hovoriť," povedal portugalský kouč Fernando Santos.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Portugalsko Ghana MS vo futbale Fernando Santos Katar 2022