Marcinko rozhodol v predĺžení o triumfe Třinca, Čerešňák prispel asistenciou k výhre Pardubíc

Tomáš MarcinkoTomáš Marcinko Zdroj: Profimedia

LITVÍNOV - Slovenský hokejový útočník Tomáš Marcinko rozhodol o výhre Třinca v piatkovom zápase 22. kola českej extraligy na ľade Litvínova 2:1 po predĺžení. Tridsaťštyriročný center najprv v 36. minúte prihral na vyrovnávajúci gól hostí a po 31 sekundách predĺženia sám rozhodol.

Na gól mu prihral krajan Marko Daňo. Třinec sa vďaka triumfu posunul na štvrté miesto tabuľky. Obranca Peter Čerešňák prispel jednou asistenciou k výhre Pardubíc v Karlových Varoch 3:1. Jeho tím tak natiahol víťaznú sériu už na dvanásť duelov a kraľuje tabuľke.

Uspeli aj druhé Vítkovice, ktoré vyhrali doma nad Českým Budějovicami 4:3, asistenciou sa na tom podieľal Juraj Mikuš. Vítkovice strácajú na lídra sedem bodov. Gól Michala Ivana nestačil na body Libercu, ktorý prehral na Sparte 1:3.

sumáre:
HC VERVA Litvínov - HC Oceláři Třinec 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 26. Estephan (z trestého strieľania) - 36. Růžička (MARCINKO), 61. MARCINKO (DAŇO)

HC Energie Karlove Vary - HC Dynamo Pardubice 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Góly. 46. Koblasa - 22. Zohorna, 31. Říčka (ČEREŠŇÁK), 60. Košťálek

HC Vítkovice Ridera - Motor České Budějovice 4:3 (3:1, 0:2, 1:0)
Góly: 5. Bukarts, 7. Fridrich (MIKUŠ), 18. Chlán, 48. Gewiese - 15. Strnad, 25. Šenkeřík, 37. Pech

Mountfield HK - HC Škoda Plzeň 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Góly: 46. Klíma - 17. Schleiss, 33. Suchý, 37. Houdek, 53. Rekonen (HOLEŠINSKÝ)

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Góly: 5. Strömberg - 26. Beránek, 40. Kousal, 59. Najman (LANTOŠI)

Rytíři Kladno - HC Olomouc 5:2 (3:1, 2:0, 0:1)
Góly: 5. a 8. Klepiš, 13. a 25. Kubík, 38. Brodecki - 13. Olesz, 50. Nahodil

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Góly: 27. Němeček, 35. Řepík, 58. Tomášek - 39. IVAN

Viac o téme: Marko Daňo Tomáš Marcinko Peter Čerešňák HC Oceláři Třinec HC Dynamo Pardubice